Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl ve Nerelerden Alınır?

Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl ve Nerelerden Alınır?
  • 06.02.2018
  • 275 kez okundu

Tavuk çiftliği kurarak, tavuk yetiştirmek ve yumurta üretmek isteyen girişimciler tavuk çiftliği kredisi alabilir ve işletmelerini kurabilirler. Girişimciler kredilerini özel ve kamu bankaları aracılığıyla alabileceği gibi, devlet destekli kurumlar tarafından da belirli şartların yerine getirilmesiyle hibe kredi olarak da kredilerini alabilmektedirler.

Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl ve Nerelerden Alınır?

Tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimciler, gerekli şartlar sağlamaları halinde bankalardan bu krediyi alabilirler. Hibe olarak tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimciler içinse birkaç alternatif yol bulunmaktadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimcilere 30 000 TL hibe kredi vermektedir. Bunun için en az 500 tavuğunuzun olması, tavukçuluk ile ilgili proje hazırlamış olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına başvuruda bulunabilirler. Başvuru için 18-40 yaş aralığında olma şartı aranmaktadır.

KOSGEB ise tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimcilere sadece ürünün paketlenme aşamaları için kredi imkanı sunmaktadır. Tavuk satın almak adına KOSGEB tarafından kredi alamazsınız. KOSGEB tarafından verilen kredi, tavukların kesilmesi, ürünlerin paketlenmesi için gerekli araç gereçlerin temini için kullanılabilir.

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) de, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, belirlenmiş olan illerde yatırım yapılması şartıyla destek vermektedir. Bunun için yatırım yapacağınız ilin belirlenmiş iller arasında olması ve yatırımınız ile ilgili projenizin olması gerekmektedir. Projenizi bizzat Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna yapabilir ve onay sonrası destek kredinizi alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimciler Ziraat Bankası aracılığıyla düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanına da sahiptirler. Bunun için tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimciler Ziraat Bankasına şahsen başvurmalı ve projenin detaylarını sunmalıdır. Çiftliğin kapasitesinin ne olacağı, mevcut sermayeniz, talep ettiğiniz kredi miktarı, çiftlik arazisinin kime ait olduğu gibi başlıkları detaylandırmanız gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisinde Hangi Kurumlar Avantajlı?

Tavuk çiftliği kredisi almak adına gerek hibe kredileri, gerekse düşük faizli uzun vadeli kredileri yazımızda inceledik. İlk olarak unutmamanız gereken konu, KOSGEB’in tavuk çiftliği kurmak adına tavuk almak için kredi vermediğidir. KOSGEB sadece gerekli araç gereç için kredi imkanı sunmaktadır.

Bunun haricinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen 30 000 TL hibe kredi girişimciler için çok avantajlıdır. Gerekli şartları yerine getirmeniz durumunda bu krediyi kolaylıkla alabilirsiniz.

Sadece belirlenmiş bölgelerde kredi imkanı sunan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) de, girişimciler için çok ciddi destek vermektedir.

Bunlar haricinde Ziraat Bankasının düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanı da, diğer bankalardan alınacak yüksek faizli ve daha kısa vadeli kredi imkanlarına göre girişimciler adına daha avantajlı görünmektedir.

Tüm bu bilgiler ışığında sizin için en avantajlı olan kredi hibe imkanını değerlendirip, çiftliğinizi kurabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ