Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Sicilim Bozuk Kredi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Sicilim Bozuk Kredi Almak İçin Ne Yapmalıyım?
 • 17.02.2018
 • 403 kez okundu

Kara Listedekiler İçin Kredi Veren Bankalar 2018

Ekonomik zorluk çeken kişiler artık son çare olarak banka kredisine yöneliyor. Vatandaşların çektiği maddi zorluklar, insanları mecburiyetten kredi çekmeye götürüyor. Tabi bir çok vatandaşın geçmişte çekmiş olduğu kredi borçları nedeniyle başı belada. Türkiye Kredi Birliğince yapılan açıklamalarda yaklaşık ülkemizde 10 milyona yakın kişinin kredi borcu bulunuyor.

Kredi borçları zamanında ödenmediği taktirde ise kişiler kara listeye düşüyor. Kara listeye giren kişiler için artık zor bir dönem başlıyor diyebiliriz. Kara listede olup, krediye ihtiyaç duyulduğu taktirde bankalar size maalesef kredi verme konusunda ılımlı yaklaşmayacaktır. Fakat durum o kadar da endişe verici değil, bazı bankalar halen kredi kullandırtma konusunda daha olumlu yaklaşıyor.

Kara listedekiler kredi çekebilir mi? sorusunun cevabı öncelikle kredi notunuz kara listede olmanızdan dolayı düşük çıkacağı için diğer alternatif gelir durumunuza bakılır. Geçmişte yaşadığınız problemler bir yana bırakılarak eğer geliriniz iyiyse banka tarafından kredi çekebilmeniz daha kolaydır. Sicilim Bozuk kredi çekmek istiyorum diyorsanız önereceğimiz bankalara başvurabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

 1. Türkiye Finans: Müşterilerinden öncelikle üstüne kayıtlı bir konut, arsa gibi unsuru kontrol ediyor. Eğer böyle bir faktör bulunuyorsa ipotek yöntemiyle rahatça kredinizi çekebilirsiniz. Gerekli görüldüğü taktirde ipotek haricinde kefil de istenebilir.
 2. Aktif Bank : Türkiye’de yeni yeni adını duyuran bu banka, müşterilerine kefil yöntemiyle kredi imkanı sağlıyor. 50 bin TL’ye kadar kredi desteği sunan Aktif Bank şubelerine giderek kolayca başvuru yapabilirsiniz.
 3. Kuveyt Türk : Şubelerden birine gittiğiniz taktirde 5 dakikada kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sağlam bir kefil bulmak ve üzerine kayıtlı bir tapu. 75 bin TL’ye kadar kredi alabilmeniz mümkün.
 4. Albaraka Türk Katılım Bankası : Sağlam aylık düzenli gelire sahip bir kefil ile gittiğiniz taktirde 100 bin TL’ye kadar kredi çekebilmeniz mümkün. Gerekli görülürse sizden ek olarak ipotek edilecek bir mal da sunmanızı isteyebilirler.

Bankaların şubelerine gitmeden önce mutlaka yanınızda götürmeniz gereken bir takım evraklar mevcuttur. Bunlar ;

 1. Esnaflar için vergi kimliği
 2. Nüfus cüzdanı veya TC Kimlik numarası olan herhangi resmi evrak
 3. Çiftçiler için çiftçi olduğunu kanıtlayan belge
 4. Kefil ve sabit maaş belgesi ile ipotek edilecek malın tapusu
 5. En son 3 ay içinde adınıza gelen bir fatura
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ