Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle Kredi Veren Yerler
 • 02.02.2018
 • 363 kez okundu

Senetle Kredi Veren Yerler

Günümüz şartlarının her geçen gün daha da zorlaşması sebebiyle insanlar banka kredilerini kullanmak zorunda kalıyor. Fakat alınan kredi sonucunda kişilerin büyük çoğunluğu aylık ödemeleri yapamadığı için bankalar ile kötü duruma düşüyor. Yeni kredi başvuruları red yiyor ve mevcut kredi ödemelerindeki problemlerden dolayı bankalar bir daha kredi kullandırtmıyor. İşte bu nedenle artık kişiler senetle nasıl kredi alınır? sorusuna yöneliyor.

Senetle kredi almak, günümüz şartlarında banka kredilerine oranla aslında daha riskli ve tehlikeli olabiliyor. Fakat bu durum diğer seçenekler içindeki en tehlikeli olanıdır. Nitekim zamanında ödeyemediğiniz senet veya senetler peşinize düşecek ve zamanla tehdit gibi durumlar başlayacaktır.

Senetle Kredi Alma Yöntemleri

 1. Elektronik eşya satan mağazalar
 2. Döviz büroları
 3. Kuyumcular
 4. Faktoring firmaları
 5. Gsm şirketleri (sözleşme karşılığı telefon, tablet veya bilgisayar)

Bu yöntemlere biraz açıklık getirelim.

 1. Elektronik eşya satan mağazalar sözleşme karşılığı size istediğiniz elektronik ürünü teslim ediyor. Siz de bu ürünü bir başkasına satarak nakite çevirmiş oluyorsunuz.
 2. Döviz büroları sizin istediğiniz miktar oranına göre bir ödeme planı oluşturuyor ve size sunuluyor. Eğer ödeme koşulları size uygun geliyorsa yapılan sözleşmeye imza atarak istediğiniz miktarı elden teslim alıyorsunuz.
 3. Döviz büroları gibi kuyumcular için de aynı durum geçerlidir.
 4. Kredi veren finans şirketleridir. Özellikle vergi mükellefi iseniz bu tür şirketlerden senet ile kredi almanız çok kolaydır.
 5. Gsm şirketleri bir çok kampanya sunuyor. Özellikle internet hattı veya faturalı hat kullanıcıları belli bir süreyi doldurmuş ve ödemelerde aksaklık yaşamamışsa sunulan imkan doğrultusunda faturaya ek telefon, tablet veya bilgisayar almanız mümkün. Sözleşme karşılığı istediğiniz ürün size teslim ediliyor ve belirtilen ödeme miktarı her ay faturanıza yansıtılıyor. Siz de aldığınız ürünü elden satarak nakite çevirebiliyorsunuz.

Farklı farklı bu yöntemler ile senetle kredi alabilirsiniz. Burada en dikkat edilmesi gereken husus senet karşılığı kredi veren yerlerin çok iyi araştırılması, ödeme koşullarının nasıl olduğu gibi etkenlerin dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Senet karşılığı aldığınız kredi bankaların kişilere sunduğu imkanlardan farksızdır. Hatta bankaya göre senet ile alınacak kredi size daha yüksek geri ödeme olarak yansıyabilmektedir.

Eğer çok sıkışmış olsanız bile bu durumları size tavsiye etmiyoruz. Borçla borç kapatılmaz yakınınızdan alacağınız borç para ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu gibi durumlarda böyle yerden kredi alırsanız daha çok zor duruma düşebilirsiniz onun için senetle kredi almayı kredibankan.com olarak tavsiye etmiyoruz.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ