Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Senetle Bilgisayar Veren Yerler

Senetle Bilgisayar Veren Yerler
  • 06.02.2018
  • 758 kez okundu

Günümüzde elektronik eşya satışlarında kredi kartına taksit yapılamaması, kişileri ve mağazaları alternatif yollar arayışına yöneltmiştir. Döviz kuruna bağlı olarak yükselen bilgisayar fiyatlarının yüksek oluşu, kişileri senetle bilgisayar alma arayışına yöneltmiştir. Birçok elektronik ve eşya mağazası da, satışların düşmesinin önüne geçebilmek amacıyla senetle bilgisayar alma ve banka üzerinden kredi kullandırarak taksitlendirme yapma gibi çeşitli yöntemleri müşterilerine sunmuştur.

Taksitle Bilgisayar Satan Firmalar

Bilgisayar satışlarında kredi kartına taksitlendirmemenin yapılamaması sonrası, bazı firmalar senetle bilgisayar alma imkanı sunarak müşterilerini kaçırmama ve satışlarını düşürmemeyi hedeflemiştir. Taksitle bilgisayar satın almak isteyen kişiler bu firmaları internet üzerinden aratıp bulabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, satış yapan firmanın kurumsallığıdır. Nispeten küçük ölçekli firmalardan yapılan senetli alışverişler satın alan kişi açısından risk teşkil edebilmektedir.

Evkur, Mutluevim, gibi alışveriş mağazaları yanında, büyük teknoloji marketlerden de taksitle bilgisayar satın alabilirsiniz. Ayrıca bunlara ilave olarak, kredi kartınızla tek çekim olarak yaptığınız alışverişi, bankanıza vade farkı ödemesi yaparak da taksitlendirebilirsiniz. Tabii bu durumda ödeyeceğiniz toplam tutarın arttığını unutmayın.

Mağazalardan senetle bilgisayar alma seçeneğinin sizler adına aranan şartları olduğunu unutmayın.

Öncelikli olarak sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Daha önce hakkınızda icra takibi başlatılmış ise, senetle bilgisayar alma şansınız ne yazık ki yoktur. Mağazalar da kendilerini güven altına almak, sattıkları malın ödemelerinin yapılmasını beklemektedir.

18 yaşınızı doldurmuş olmanız ve sigortalı bir işte çalışıyor olmanız da mağazaların aradığı şartlardandır.

Emekli iseniz, üzerine kayıtlı bir mülkü belgelendirmeniz istenebilir.

Senetle Bilgisayar Almada Dikkat Edilecek Hususlar

Senetle bilgisayar alma kişilerin ve mağazaların mecbur kaldıkları için uyguladıkları bir yöntemdir. Bilgisayar ve teknolojik ürünlerin fiyatlarının dövize endeksli oluşu ve günden güne dövizin yükselmesiyle fiyatlarının artması, kişileri alternatif yollar arayışına itmiştir. Kredi kartına taksit yapılamaması satışları düşürmüş, mağazaları da müşterilere yeni imkanlar sunma yoluna yöneltmiştir.

Senetle bilgisayar alma yolunu tercih eden bir müşteri, pahalı olan bu ürünü taksitle alma imkanına mağaza ise satış yapma imkanına kavuşmuştur. Bu noktada müşteri, senetlerini günü gününe ödemeli ve icra takibine düşmemelidir. Senetle bilgisayar almadan önce müşteri gelirine oranla aylık ödemelerini hesap etmelidir.

Vade tarihi senet üzerinde açıkça yazmalıdır. Senet tutarı rakamla ve yazıyla yazılmalı, cümle sonlarına daha sonra ekleme yapılmaması adına çizgi çekilmelidir.

Unutmayınız ki senetle yapılan satışlarda müşteri ve mağaza arasında banka gibi bir aracı kurum-kuruluş bulunmamaktadır. Satıcıyla bire bir iletişimde olan müşteri, bu noktada seçimini kurumsal olan mağazalardan yana kullanmalıdır.

Senetle bilgisayar yolunu seçmeyen kişiler içinse, Teknosa, Vatan Bilgisayar, Media Markt gibi büyük teknoloji mağazalarının anlaşmalı oldukları bankalar aracılığıyla kredi çekip taksitlendirme yapma imkanları vardır.

Buna ek olarak bankanız aracılığıyla da kredi kartı ödemelerinizi vade farkı ile taksitlendirebilirsiniz.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ