Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

Romanov Koyun Devlet Desteği

Romanov Koyun Devlet Desteği
  • 18.01.2018
  • 778 kez okundu

Romanov Koyun Devlet Desteği

Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen fakat bir türlü gerekli olan yatırımı yapacak desteği bulamayan girişimciler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın verdiği desteklerden faydalanabilir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası’nın sunduğu düşük faizli kredilerden faydalanma imkanınız da vardır. Bunu için Ziraat Bankası’nı ve bakanlığın il müdürlüklerini ziyaret etmeniz gerekecektir. Yurt dışından romanov koyunu getirebilmeniz için belli miktarda bir sayı belirtmeniz gerekir. Siparişlerinizi en az 200 koyun en fazla ise 300 koyun olarak verebilirsiniz. Bu evrede karşınıza çıkabilecek masraflar arasında nakliye masrafları da yer almaktadır. Bu yüzen yapacağınız bu tarz alımlarda aynı sizin gibi romanov koyunu besiciliği yapmak isteyen kişileri bulabilirsiniz. Nakliye masraflarınızı düşürmek için alımlarınızı beraber yapabilirsiniz.

Romanov Koyunu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde ve uluslar arası alanda romanov koyununu neredeyse duymayanın kalmadığını söyleyebiliriz. Bu koyun türü adeta kuzu makinesi olarak bilinmektedir. Bu yüzden besicilik alanında çok kıymetlidir. Yılda iki defa doğum yapabiliyor ve çok sayıda yavruyu bir anda doğurabiliyor. Aynı zamanda 12 yaşına gelene kadar damızlık olarak kullanılabilmektedir. Hatta 3 – 4 aylık olduğunda bile gebe kalabilme özelliğine sahiptir. Ülkemiz romanov koyunu yetiştirmek için çok iyi hava koşullarına sahiptir. Çok dirençli bir koyun türü olmasıyla karasal iklime de dayanıklıdır. Rahat bir hayvan olduğu için stresse dayanıklı olma özelliği de vardır. Yerel ve çiftlik olarak yetiştiricilik yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu özellikleri romanov koyununu ülkemizde her geçen gün daha popüler hale getirmektedir. Romanov koyununun aslında anavatanı Rusya’dır. Aynı zamanda Ukrayna’da da yetiştiriliyor. Eti çok lezzetli olduğu gibi kokusuzdur. Ortalama ağırlığı 55 – 80 kg arasındadır.

KOSGEB Romanov Koyun Desteği Veriyor Mu?

KOSGEB her zaman girişimcilere verdiği destekleri ile bilinen ülkemizdeki güzide kurumlardan birisidir. Her yıl girişimcilere ve işini büyütmek isteyen kişilere milyarlarca lira destek verdiğini söyleyebiliriz. Yalnız, KOSGEB her sektöre destek vermiyor. Desteklediği sektörleri kendi resmi web sitesinde listelenmiştir. KOSGEB’in yayımladığı liste incelendiği zaman hayvancılık ve tarım alanında bir desteğin verilmediğini görüyoruz. KOSGEB ne yazık ki hayvancılık sektörünü desteklemiyor. Doğrudan hayvan aldığınız takdirde herhangi bir destek karşılanması söz konusu değildir. Bu yüzden KOSGEB romanov koyunu alımlarınızı desteklemiyor diyebiliriz. Romanov koyunu almak isteyen girişimci veya çiftçiler KOSGEB’den herhangi bir destek alamazlar. Fakat devletin ve anlaşmalı bankaların bu noktada sunduğu kredi ve hibe desteklerinden faydalanma imkanınız vardır.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ