Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018
  • 05.01.2018
  • 454 kez okundu

Ev Kredisi

Bankaların peşinatsız ev kredisi vermeleri son yıllarda ev sahibi olmak isteyen vatandaşların artmasıyla doğru orantılı olarak artmıştır. Finans olarak sıkıntı yaşayan vatandaşların günümüzde sürekli olarak başvurdukları krediler, ev sahibi olurken de büyük oranda işe yaramaktadır.

Konut kredileri olarak da bilinen bu kredileri almak isteyen vatandaşların belirli bir birikimleri de olması gerekmektedir. Ekonomik çöküşlerden dolayı düşen konut satışlarını önlemek amacıyla bankalar geçtiğimiz günlerde konut kredisi isteyen vatandaşlar için kredi tutarını evin %80’ine kadar çıkartmışlardı. Bu sayede bir nebze de olsa konut satışlarında artış yaşanmıştır, fakat yine de hiç peşinatı olmayan vatandaşların ev sahibi olmasının yolu yoktu. Bu konunun farkında olan bankalar da hiç peşinatı olmayan vatandaşlar için de alacakları evin tamamına kadar kredi vermeye başlamışlardır. Bu sayede hiç peşinatı olmayan vatandaşların da ev sahibi olmasının önü açılmıştır.

​​​ Konut Kredisi Alma Koşulları

Konut kredisi veren bankalarda bazı şartlar ve koşulların yerine getirilmesi beklenir, bunlardan bazıları şöyledir; ev almak için peşinatı olmayan vatandaşlar alacakları evin fiyatının tamamına kadar kredi kullanmalarını sağlayarak 180 aya kadar düşük faiz oranlarıyla vade imkanı vermektedir. İkinci bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar belirli bir incelemenin ardından uygun görüldükleri takdirde ilk evlerinin ipotek edilmesi şartı ile ikinci evlerini vade ile alabilmektedirler. Bu durumda da faiz oranları alınan kredinin tutarıyla doğru orantılı olarak artmaktadır.

Başvuru esnasında şunların olması gerekmektedir;

-Satın alınacak konutun tapu fotokopisi

-Kimlik belgesi

-Güncel tarihli herhangi bir fatura

-Maaş bordrosu veya gelir belgesi

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde halihazırda peşinatsız ev kredisi veren bankalar ise şu şekildedir;

-Denizbank

-Garanti Bankası

-Akbank

-İş Bankası

-Ziraat Bankası

-TEB

-Qnb Finansbank

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ