Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
 • 15.01.2018
 • 641 kez okundu

Bankalar günümüzde öğrencilere kredi kartı vermektedirler ve sayıları da bir hayli fazladır. Hatta birbirleriyle yarışır konumda olmakta , üniversite kampüslerine bazı alanlar bile açmaktadır.  Genellikle üniversite öğrencileri 18 yaşını doldurmuş olduklarından kredi kartlarını rahatça bankalardan temin edebilmektedirler. Çünkü bankalar öğrencileri büyük bir potansiyele sahip müşteri olarak görmektedirler.  Tabi ki bu noktada bankalar ,öğrencilerin ailelerine veya sahip oldukları burslara da güvenmekte ve onları bir teminat olarak görmektedirler.  Eğitim hayatları boyunca üniversite öğrencileri nakit paraya ihtiyaç duyabilirler,  bu yüzden de taksitli nakit avans en çok ihtiyaç duydukları kredi çeşidi olabilir. Bunun dışında okul ihtiyaçları, gıda , giyim , eğlence gibi alanlarda da harcama yapmak için kredi kartına sahip olmak isteyebilirler.

Çalışmayan öğrenciler sabit bir gelire sahip olmadıklarından birçok imkandan bu sebeple faydalanamazlar . İşte bu noktada öğrenciler kredi kartına ya da krediye ihtiyaç duyduklarında bankalar devreye girer.  Bankalar öğrencilere  aidatsız  kredi kartı vermek istemektedirler , karşılık olarak da öğrenciler bu fikre oldukça sıcak bakmaktadırlar. Ayrıca kredi kartları kullanıma bağlı olarak pek çok promosyon hediye de vermektedir. Bir maç bileti veya konser ya da sinemalarda indirimli biletler , belli restoranlarda gençlere yönelik indirimli veya bedava yemekler öğrencilere oldukça cazip gelmektedir ve hangi bankadan kart alacaklarına dair seçimlerini etkilemektedir. Bankalar kendi kartlarının seçilmesi için genelde yarış içindedirler bu durumdan da öğrenciler oldukça karlı çıkmaktadır.

Öğrenci banka kredi kartını nasıl alır ?

Öğrencilerin banka kredi kartlarını nasıl aldığı,  avantajları, limitleri, faiz oranları, yıllık aidatları gibi daha birçok konu merak konusudur. Öğrencilerin kredi kartı almak istediklerinde öğrenci kimlik kartları ve nüfus cüzdanlarıyla bankalara başvurmaları , gerekli formları doldurmaları yeterlidir.  Bazı bankalar yıllık kart ücreti de almamaktadırlar ve dediğimiz gibi öğrenciler bu kartlarla sinema , tiyatro gibi  kültürel faaliyetlerinde indirimli biletler kazanabilmekte, topladıkları puanları çeşitli firmalarda kullanabilmekte ya da büyük gıda firmalarından indirimli yiyecekler alabilmektedirler. Öğrenci kart limitleri bankadan bankaya değişiklik gösterse de aşağı yukarı 400 ila 1000 lira arasındadır. Birçok banka , öğrencilerin sabit geliri olmadığından , ödemede zorluk çekmemeleri , yüksek miktarlarda borca  girmemeleri için limitleri yüksek tutmamaktadır.  Kara listede olmayan ve gerekli evrakları toplayan öğrenciler, banka şubelerinden veya internetten başvuruda bulunabilirler ama direk bankaya yapılan başvurular daha çabuk sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir geliri ya da maaşı olan öğrenciler, bordrolarını da ibraz etmeleriyle kredi kartı limitlerini yükseltebilirler.  Öğrenci olup 5000 TL. ya da daha yüksek limitli kredi kartına sahip olan öğrenciler de mevcuttur.

Öğrencilere kredi veren bankalar hangileridir ?

Öğrencilere kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hsbc Bankası Campüs Card
 • Hsbc Hızz Üniversiteli
 • Hsbc Konsept Üniversiteli
 • Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli
 • Garanti bankası Bonus Genç
 • Yapı Kredi bankası Play Card
 • Halkbank Genç Paraf
 • Ziraat Bankası Genç Bankkart
 • QNB Finansbank Go Card
 • ÜniversiTEB
 • Akbank Exi26
 • Vakıfbank Like Card
 • Denizbank D-Şarj

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Metin dedi ki:

  Öğrenci belgesi ile finansbanktan öğrenci kredi kartı başvurusu yaptım ve 3 günde sonuç onaylandı.

YORUM YAZ