Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Kurumlar

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Kurumlar
  • 09.02.2018
  • 381 kez okundu

Öğrenciye Faizsiz Kredi

Günümüzde bankalar, öğrencilere Eğitim Kredisi başlığı altında kredi vererek öğrencilere eğitim hayatları boyunca destek olmaktadır.  Öğrenciye faizsiz kredi veren banka ne yazık ki bulunmamaktadır. Bunun için faiz oranı en düşük bankaları araştırmalı ve seçmelisiniz.

Bankaların yanında devlet de öğrencilere bu konuda destek olmaktadır. Bu noktada devlet, Kredi ve Yurtlar Kurumu aracılığıyla öğrenciye faizsiz kredi vererek öğrencilerin eğitim hayatlarını tamamlamasına yardımcı olmaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumunun internet sitesi üzerinden başvuru ve takibi yapılabilmektedir.

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Kurumlar

Ne yazık ki özel ve devlet bankaları öğrenciye faizsiz kredi vermemektedir. Sadece Devlet, Kredi Ve Yurtlar Kurumu aracılığıyla öğrencilere faizsiz kredi ve burs imkanı sunmaktadır. Bu durumda öğrenciler, bankalar arasında faiz oranı en düşük, ödeme koşulları en uygun olan bankayı seçmek durumundadır.

Ziraat Bankası, bankalar arasında öğrencilere en avantajlı krediyi veren bankadır. Düşük faizli ve 36 aya kadar vade imkanı ile öğrenciler kredi alabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası tarafından, aylık kredi taksitlerini ödemede esneklik de sağlanmaktadır.

Ziraat Bankasından kredi almak isteyen öğrencilerden istenen evraklar şu şekildedir;

-Kimliğinizi gösteren belge(nüfus cüzdanı, pasaport vb.)

-Öğrenci çalışıyor ise gelir belgesi,

-Eğitime dair belgeler,

-Başvuru formunun doldurulması,

Öğrenciye faizsiz kredi yalnızca Kredi ve Yurtlar Kurumu aracılığıyla devlet destekli olarak verilmektedir. Bankalar ise, Eğitim Kredisi adı altında öğrencilere kredi imkanı sunmaktadır. Bankalar dönem dönem, öğrenciler için düşük faizli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bankalarda kredi almak isteyen öğrenciler, 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.

Kimler Öğrenci Kredisinden Faydalanabilir?

Bankalar nezdinde öğrenciye faizsiz kredi imkanı olmaması, öğrencileri eğitim harcamaları adına en düşük faizli ve uygun vadeli kredi imkanı veren banka arayışına yöneltmiştir. Bu noktada en avantajlı bankanın Ziraat Bankası olduğunu ve başvuru için gerekli evrakların neler olduğunu yazımızda belirtmiştik. Ziraat Bankası yanında, Halkbank ve Vakıfbank da uygun kredi faiz oranları ile öğrencilere destek olmaktadır.

Eğitim kredisi adı altında bankalardan kredi çekmek isteyen öğrenciler, bankalarca belirlenmiş şartları yerine getirmek zorundadırlar.

Özel bankaların öğrenciye faizsiz kredi vermemesi, bankalar arasında müşteri kazanabilmek adına faiz oranlarında rekabete neden olmuş ve özel bankalar çeşitli kampanyalar ile faiz oranlarını dönem dönem düşürmüşlerdir. Özel bankalardan, Denizbank’ın da uygun faiz oranları ile öğrencilere kredi verdiğini bu noktada belirtmek isteriz.

Öğrenciye faizsiz kredi imkanının olmaması nedeniyle, kredi çekmek isteyen öğrenciler en düşük faiz ve en uzun vade seçeneklerine yönelmektedir. Öğrencilerin kredi çekebilmesi için aranan temel şartlar şu şekildedir,

-TC vatandaşı olmak,

-18 yaşını doldurmuş olmak,

-Halen okuyor olmak ve bunu belgelemek, (e-devlet üzerinde belgeyi alabilirsiniz)

-Çalışıyor ise gelir beyanıda bulunmak,

-Üzerine mülk varsa belgelemek,

Gerekli şartları taşıyan tüm öğrenciler kefilsiz olarak, kredi notları da düşük değilse kredi alabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ