Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Masrafsız İhtiyaç Kredileri Başvurusu

Masrafsız İhtiyaç Kredileri Başvurusu
  • 28.01.2018
  • 334 kez okundu

Masrafsız İhtiyaç Kredileri

Kredi başvurularında zaman zaman başvurulan kredinin tipine göre kişilerden belirli şartları yerine getirmeleri isteyebilmektedir. Bunlar arasında ödeme dönemince sağlık sigortası yaptırılması, kefil gösterilmesi yer almaktadır. Ancak özellikle kampanyalar ve fırsat dönemlerinde bankalar müşterilerine oldukça avantajlı düşük faizli ve masrafsız krediler verebilmektedir. Zaman zaman dosya masrafı olarak da anılan bu masraf miktarı kredi başvurusu yapan kişilerin alacakları kredi miktarından kesilmekte ya da geri ödeme sürecine dahil edilmektedir. Ancak bu tutarın talep edilmediği kredileri de tercih etmek mümkündür. Bunun için kişiler bankaların müşteri ilişkileri yetkililerinden gerekli her türlü bilgileri alabilirler.

Zaman zaman masrafsız ihtiyaç kredileri ve detaylı bilgi bankaların resmi internet adreslerinde de duyurulmaktadır. Bu krediler geri ödeme süreçleri, faiz oranları ve verilebilen üst limit ile kendi aralarında bankadan bankaya farklılık gösterir. Ancak genel olarak normal kredilere göre daha uygun ödenebilmeleri ve düşük faizli olmaları sebebiyle bu tip kredileri tercih etmek müşteriler için daha avantajlı olacaktır.

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar?

Müşteriler birçok farklı bankanın kampanyalı özel fırsat ve kredilerinden faydalanabilirler. Bu kredilere başvuran kişilerin de kredi notları önem taşımaktadır. Çünkü bankalar ne olursa olsun geri ödeme sürecini kredi verme sürecinin en önemli kısmı olarak görürler. Bu süreç içerisinde uygun geri ödeme planları sunabilmek hem müşteriler hem de bankalar için avantajlıdır. Dolayısıyla birçok banka müşterilere bu anlamda uygun krediler sunmaktadır. Masrafsız ihtiyaç kredilerini hem kamu bankalarında hem de özel bankalarda bulmak mümkündür. Her dönem kullanılabilir olmasalar ve başvuran herkesin alamaması söz konusu olabilse de bu krediler ideal bir ödeme süreci ve taksitlendirmeye sahiptir.  Dolayısıyla müşteriler bu kredileri daha rahat ödemekte ve bu sayede kredi notlarında da olumlu bir artış elde etmektedir. Bu artış gelecekte başvurulacak diğer kredilerin de olumlu neticelenmesini sağlamaktadır. Ayrıca kişiler kredilerini zamanından önce kapatarak da kredi notlarını arttırabilir ve faizsiz kredi alma imkanlarına sahip olabilirler.

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Şartları Neler?

Masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirecek kişiler yüksek bir kredi notuna sahip olmalıdır. Bunun için kredi notlarını bilmeyen kişilere bankaların resmi internet adresleri ve cep şubeleri gibi alternatiflerde kendi kredi notlarını sorgulamaları imkanı verilmiştir. Buna ek olarak bu krediler belirli bir gelir sahibi olan kişilere verilebildiği gibi daha düşük gelir seviyesinde olan kişiler için de başvurulabilir kredilerdir. Hem ihtiyaç hem de tüketici kredisi olarak sınıflandırılan bu krediler diğer kredilere göre daha kolay verilebilmektedir.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. çetin doruk dedi ki:

    Geçenlerde vakıfbanktan dosya masrafsız ihtiyaç kredisi için başvuru yaptım fakat nedense kredim onaylanmadı. Muhtemelen kredi notum düşük olduğu için red yedim.

YORUM YAZ