Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Kredi Olmadan Vadeli Araba Almak ?

Kredi Olmadan Vadeli Araba Almak ?
  • 06.01.2018
  • 486 kez okundu

20 Ay Vadeli 2. El Araba

İkinci el araba almak isteyenlere, aynı sıfır kilometredeki araçlarda olduğu gibi bankalar finans sağlayabiliyor. Farklı faiz ücretleri olmasına rağmen bankaların neredeyse birçoğu, ikinci el araçların çoğunun sadece kasko değerinin yüzde 70’lik kısmı için kredi verebiliyor. Örneğin, almak istediğiniz ikinci el aracın fiyatını 50 bin lira olarak göz önüne aldığımızda, herhangi bir banka bunun için yaklaşık 35 bin lira kredi veriyor. Geri kalan 15 bin liralık tutarı ise sizin peşin olarak aracı alacağınız kişi ya da yetkili servise vermeniz gerekiyor.

El Araba İçin Kredi Çekme Şartları

Araç alımlarında kullanılacak olan krediden yararlanabilmeniz için nüfus cüzdanınız, araca ait ruhsat fotokopisi, noter satış sözleşmesi ile herhangi bir bankaya başvurabilirsiniz. Kredi notunuzun istenilen düzeyde olması, bankaların kredi kullandırmada öncelikleri arasında geliyor. Belirli ve düzenli bir gelir ise ikinci önemli kriter olarak geliyor. Başvuru belgeleriniz tam olsa dahi bankalar sizden bir kefil ya da ipotek için gayrimenkul de isteyebilmektedir. Bu tamamen sizin ödeme geçmişiniz ve şuan ki finansal durumunuzla alakalıdır. Kredi sonucu olumlu sonuçlanan kişilere, öncelikli olarak hayat sigortası ile otomobil için kasko sigortası yapılıyor. Ayrıca çoğu banka almış olduğunuz araca kredi ödemeleriniz bitene kadar rehin koydurabiliyor.

20 Ay Vadeli Örnek Araç Alımı Taksitleri

Günümüzde çoğu banka farklı faiz oranları kullansa da ikinci el araçlar için faiz oranları şu sıralar yüzde 1,44 olarak uygulanıyor. Herhangi bir bankadan bu faiz oranı ile 50 bin liralık krediyi 20 taksitle kullandığınızda, aylık olarak ödemeniz gereken ücret 2 bin 978 lira. Ayrıca krediden yaklaşık 2 bin lira kasko sigortası ve 105 lira da tahsis ücreti kesintisi yapılabiliyor. Yapılacak taksit ödemesi çekeceğiniz kredi tutarı, faiz oranı ve tahsis ücretleri göz önüne alındığında her bankada farklılık gösterebilir.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ