Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Kredi Notu Yükseltmek 2018

Kredi Notu Yükseltmek 2018
 • 28.01.2018
 • 363 kez okundu

Kredi Notu Yükseltmek İçin Öneriler

Kredi notu nasıl yükseltilir sorusu bütün tüketicileri ilgilendiren önemli bir sorudur. Kredi puanı kolaylıkla düşen ama çok kolay yükselemeyen bir sistemdir. Kredi puanın yükseltilebilmesi için tüketicilere banka ürünlerini kullanmaları tavsiye edilmektedir. Tüketici olarak taksitli olarak bir cep telefonu edinmek istediğinizde cep telefonu operatörleri sizin için kredi puanınız sorgulayıp bulabilmektedirler.

Mevcut Kredi ve Kredi Kartı Olması Durumunda Süreç Nasıl İlerler?

Tüketici olarak herhangi bir bankaya ait kredi kartınız veya krediniz varsa bankaya ait olan bu ürünlerin kullanması durumunda kredi puanınızın yükseltebileceğiniz söylenebilir.

 Bu yazımızda kredi notu sorgulamayı anlattık.  Kredi notu sorgulama

Bu durumda yapılacaklar:

 • Kredi kartınız varsa mümkün olduğunca alışverişinizi bu yolla yapmaya çalışmalısınız. Kredi notu yükseltme taktikleri gayet kolay olup müşteriler tarafından rahatlıkla yapılabilir.
 • Kredi kartınızı düzenli ödemeniz durumunda da kredi puanınıza katkıda bulunacağınızı bilmelisiniz.
 • Kart borcunuzun asgari tutarını değil dönem borcunu ödemeniz durumunda bu duruma artı değer katacaksınız.
 • Genellikle kredi kartı borçlarında, mevcut ödeme tutarından 5-10 TL civarında fazla para yatırılması da kredi puanını yükseltmede katkı sağlanacağı düşünülmektedir.
 • Bir krediniz varsa bu kredi ödemelerinizin de bankaya düzenli yapılması durumunda kredi notunuza katkıda sağlayacağınızı bilmelisiniz.

Kredi puanını öğrenmek isteyen müşteriler kredi puanım kaç diye kendilerine soru yöneltirler.

Kredi puanınızı iki şekilde öğrenebilirsiniz:

 • Kredi Kayıt Bürosu ile kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.
 • Bankalar aracılığıyla da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartınızın veya Mevcut Kredinizin Olmaması Durumunda Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Herhangi bir bankadan vadesiz TL hesabı açtırdıktan sonra en az 3 ay boyunca banka hesabınıza para yatırıp çekmelisiniz ki aktif olduğunuz anlaşılmalıdır. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce de banka hesabınıza yatırabileceğiniz en yüksek miktarı yatırmalısınız. Bu paranın 1 ay durması durumunda kredi kartı başvurusu yaptığınızda banka size limiti düşük de olsa bir kredi kartı tanımlaması oldukça kolaylaşacaktır.

Böylece kredi notu kaç ayda yükselir sorusunun da cevabını öğrenmek isteyenler de bilgi sahibi olmuş oldu. Yaklaşık bir 4 aylık bankacılık işleminin ardından kredi puanını yükseltmek söz konusu olmaktadır. Önemli olan istikrarlı olabilmektir

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Kasım dedi ki:

  kredi notu yükseltmek için kullandığım kredi kartının asgariyesini değil de tüm borcunu her ay düzenli yatırdım 1200 olan kredi notum 1400 e çıkmış

YORUM YAZ