Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?
  • 21.02.2018
  • 222 kez okundu

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Yapılan araştırmalara göre şuan Türkiye’de kullanılan kredi kartı 55 milyonu aşmış durumda. Kredi kartı çılgınlığının günden güne artması sonucu sorunlar da beraberinde geliyor. Durum böyle olunca kredi kartı kaybolması ve çalınması gibi durumlarda sıkça yaşanıyor.

Aslında bu konuyu kredi kartım çalındı ne yapmalıyım? olarak da okuyabilirsiniz. Günlük yaşamda yoğun kullanılan kredi kartı, web üzerinde, petrol ofislerinde, marketlerde, kasaplar vs. aklınıza gelebilecek her yer geçerli olan bu durum bir bakıma yaşanabilecek tehlikelerin de habercisi. Hayatın olağan hızlı akışı insanları bazen dalgın bırakabiliyor ve fark etmeden kredi kartınızı düşürebiliyorsunuz. Veya artan hırsızlık, gasp olayları sizin de başınıza gelebilir. Peki bu tip durumlara maruz kalırsanız ne yapacaksınız?

En Yakın Şube !

Belirttiğimiz durumlardan birine maruz kalırsanız, ilk önce hemen en yakın banka şubesine gidip kimliğiniz ile şubeye durumu anlatın. Yetkili kişi hemen kredi kartınızı bloke ederek kullanılamaz duruma getirecektir.

Telefon İle Bilgilendirme !

Yakınınızda şube yok ise alternatif olarak bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp durumu iletebilirsiniz. Yine müşteri hizmetleri yetkilisi kredi kartınızı devre dışı bırakarak, olası bir problem yaşamanızı engelleyecektir. İptal edilen kredi kartınızın yenisi en geç 2 hafta içerisinde banka tarafından size tekrar gönderilecek.

İşlem Yapmazsanız Ne Olur?

Kredi kartın çalınan veya kaybeden kişiler banka şubesine veya müşteri hizmetlerini arayıp bilgi vermezler ise oluşabilecek problemlerden kart sahibi sorumlu tutulur. Kredi kartı sözleşmelerinde bu tip kurallar açık ve net şekilde belirtilmiştir. Kart sorumluluğu %100 kullanıcıya ait olduğu için mutlaka kartınızın ortada olmaması durumunda bankaya bilgi verilmesi ve kart iptal ettirilmelidir. Eğer iptal işlemi yaptırmazsanız kötü niyetli kişiler bir şekilde kredi kartı şifrenizi kırarak sizi ciddi zararlara sokabilir. Bu tip durumlarda hızlı olmak önemli olduğu için vakit kaybetmek sizin lehinize olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ