Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
  • 06.01.2018
  • 976 kez okundu

KOSGEB Girişimcilik Kredisi

KOSGEB ülkemizde girişimciliğin yaygınlaşmasını sağlamasının yanı sıra, kurulduğu andan günümüze kadar pek çok faydalı girişimciyi ülkemize kazandırmıştır. Eğer ki KOSGEB kredisinden faydalanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey KOSGEB’in kendi bünyesinde düzenlemiş olduğu girişimcilik kursuna katılmaktır. Ardından iyi bir iş planı sunarsanız belki sizin de girişimcilik hayaliniz gerçekleşebilir. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri KOSGEB girişimcilik kredisi için en fazla 3 kere başvuruda bulunabilirsiniz.

 

KOSGEB ne demek ?

Bilmeyenler için KOSGEB kelimesinin açılımını söyleyelim sizlere; Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı. Girişimci bir ruhunuz varsa ve araştırmayı seven bir yapıya sahipseniz KOSGEB’i bu zamana kadar zaten çoktan duymuşsunuzdur. Günümüzde KOSGEB girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, yeni işletmelerin kurulması gibi temel amaçlara sahiptir. Eğer yeni girişim yapmak isteyen birisi iseniz sizde KOSGEB’e başvurarak desteklerinden ve özel teşviklerinden faydalanabilirsiniz. KOSGEB girişimci kredisi’nin nasıl aldığı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yanıtlıyor olacağız yazımızın devamında.

 

KOSGEB Girişimci Kredisi Şartları ve KOSGEB girişimci kredisi nasıl çekilir diye araştırıyor iseniz cevabını hemen şimdi veriyor olacağız. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi KOSGEB’in bu konudaki ilk şartı kendisinin düzenlediği girişimcilik eğitimine katılmaktır. Bu eğitimin süresi 32 saattir. Eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere KOSGEB tarafından sertifika verilmektedir. Sertifikayı alan kişilerin ikinci adımda işletmeleri için iş planı hazırlaması gerekmektedir. Bu adımda biraz özenli davranmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Çünkü iş planı değerlendirme sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İş planını hazırladıktan sonra sıra destek başvurusuna gelmektedir. Eğer bu aşama da onay alınarak geçilirse veri tabanına kayıt olma kısmına geliniyor. E-Kobi sistemine şifre ve kullanıcı adı ile giriş yaparak KOBİ beyannamesinin doldurulması gerekmektedir. Daha sonra KOSGEB’in isteyeceği belgelerin ilgili yerlere, birimlere teslim edilmesi gerekmektedir. Bütün bu aşamalar geçildikten sonra desteklerden yaralanmaya başlanıyor. Kosgeb hibe almaya hak kazanmak bu aşamalar ile sağlanıyor.

 

Son bir gelişmeden daha bahsedecek olursak yakın zamanda açıklama yapan Sayın Biçer, “daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte, girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı.” diye belirtmiştir.

Arama Terimleri: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 QESHY_b9L9J321IENsY1IE5wTDmUHhclYOh8HTKVYa3oeYDXdAmoNLqT_b6dNooW ed52c46046d6f05df5ee3953b9a5ed5a9914afe7&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1827 tlhxDQEoRxG6FaMvXSW72w9wKiTlxO1jubPKoiE2fDq0bG5ulqTq8TWvukVX9rQg b303aad570d4a105b4bc72f6f4333d9f5d50b6bf&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ