Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Kosgeb Girişimcilik Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgeb Girişimcilik Kredisi Nasıl Alınır?
  • 14.01.2018
  • 1.954 kez okundu

KOSGEB Girişimcilik Kredisi

KOSGEB ülkemizde girişimciliğin yaygınlaşmasını sağlamasının yanı sıra, kurulduğu andan günümüze kadar pek çok faydalı girişimciyi ülkemize kazandırmıştır. Eğer ki KOSGEB kredisinden faydalanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey KOSGEB’in kendi bünyesinde düzenlemiş olduğu girişimcilik kursuna katılmaktır. Ardından iyi bir iş planı sunarsanız belki sizin de girişimcilik hayaliniz gerçekleşebilir. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri KOSGEB girişimcilik kredisi için en fazla 3 kere başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosgeb eğitim yerleri ve tarihlerine gitmek için tıklayın. 

KOSGEB ne demek ?

Bilmeyenler için KOSGEB kelimesinin açılımını söyleyelim sizlere; Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı. Girişimci bir ruhunuz varsa ve araştırmayı seven bir yapıya sahipseniz KOSGEB’i bu zamana kadar zaten çoktan duymuşsunuzdur. Günümüzde KOSGEB girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, yeni işletmelerin kurulması gibi temel amaçlara sahiptir. Eğer yeni girişim yapmak isteyen birisi iseniz sizde KOSGEB’e başvurarak desteklerinden ve özel teşviklerinden faydalanabilirsiniz. KOSGEB girişimci kredisi nin nasıl aldığı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yanıtlıyor olacağız yazımızın devamında.

KOSGEB Girişimci Kredisi Şartları

KOSGEB girişimci kredisi nasıl çekilir diye araştırıyor iseniz cevabını hemen şimdi veriyor olacağız. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi KOSGEB’in bu konudaki ilk şartı kendisinin düzenlediği girişimcilik eğitimine katılmaktır. Bu eğitimin süresi 32 saattir. Eğitimi başarı ile tamamlayan kişilere KOSGEB tarafından sertifika verilmektedir. Sertifikayı alan kişilerin ikinci adımda işletmeleri için iş planı hazırlaması gerekmektedir. Bu adımda biraz özenli davranmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü iş planı değerlendirme sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İş planını hazırladıktan sonra sıra destek başvurusuna gelmektedir. Eğer bu aşama da onay alınarak geçilirse veri tabanına kayıt olma kısmına geliniyor. E-Kobi sistemine şifre ve kullanıcı adı ile giriş yaparak KOBİ beyannamesinin doldurulması gerekmektedir. Daha sonra KOSGEB’in isteyeceği belgelerin ilgili yerlere, birimlere teslim edilmesi gerekmektedir. Bütün bu aşamalar geçildikten sonra desteklerden yaralanmaya başlanıyor. KOSGEB hibe almaya hak kazanmak bu aşamalar ile sağlanıyor.

Son bir gelişmeden daha bahsedecek olursak yakın zamanda açıklama yapan Sayın Biçer, “daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte, girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı.” diye belirtmiştir.

 

Arama Terimleri: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1839 cKy09DfilHP8Auh9Z3In0T74b9oRQMrOyb0AfTGUbX4c6jpiaDZs7sREh4Bhx3sy ed0489b5142efd15387f66ee5a234198059050e4&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. uğur dedi ki:

    2 defa kosgeb girişimcilik kredisi için başvurdum hepsinde onay çıkmadı son hakkımıda bu hafta kullanacağım umarım sonuç alabilirim

YORUM YAZ