Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır ?

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır ?
  • 06.01.2018
  • 524 kez okundu

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi verirken krediye başvuran kişilerden çeşitli koşulları ve talep ettikleri bir takım şeyler olabilmektedir. Bu istenen şartlar bazen kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu değişimin ana sebebi ise kişinin maddi durum tablosudur. Örnek olarak kişinin kredi notu düşük ise o kişiden banka belge, kefil ve benzeri şeyler isteyebilmektedir. Ancak genel olarak son birkaç yıldır finans bankaların kredi başvuru konularında yeterince esnek davranmaktadır. Bankaların özellikle kefil isteme konusunda ki dayatmalardan neredeyse sıyrıldığını gözlemlenmektedir.

 

Bankalar Nasıl ve Neye Göre Kefil Talep Eder?

Kefil istenip istenilmemesi konusunda bankalarının belirlediği bazı kriterler mevcuttur. Bu kriterlerin en başında kredi notu vardır. Bankalar daha önceden kredi talep edecek kişilerin aylık durumu, kefil durumu ve benzeri kriterlere bakarken, kredi notu kriteri uygulanmaya başlandıktan sonra kredi talep edecek kişinin ilk önce kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notu konusunda bir sorunu olmayan kişiler bankalardan daha kolay bir şekilde kredi çekebilmektedir. Fakat kredi notu ile bir sorunu olan ve kredi notunun düşük olması kişinin kredi almasını zorlaştırmakla beraber kefil durumu, gelir belgesi gibi kriterler ön plana çıkmaktadır.

 

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar?

-Aktif Bank’ın N kolay kredi sistemi ile belge ve kefil istenmeksizin, 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilmektesiniz.

-QNB Finansbank’ın enpara.com sistemi ile belge ve kefil istenmeyerek, 30.000 TL ‘ye kadar kredi çekebilmektesiniz.

-TEB’in CEPTETEB sistemi ile kefil ve belge istenmeyerek 30.000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektesiniz.

 

Halk Bankası Kefil Olmadan Kredi

Halk Bankası‘ndan kefil istenmeden 10.000 TL’yi yüzde 1.28 faizle kredi çekilebilmektedir. Buna göre aylık 296 TL ödenmektedir.

Özel ve kamu bankalarının uygun şartlar sağlandığı takdirde bireysel kredi, taşıt kredisi ve konut kredilerinde kefil talep etmemektedir.

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ