Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar 2018

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar 2018
  • 12.02.2018
  • 337 kez okundu

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar 2018

Günümüz koşullarında kredi çekebilmek için en büyük etken kredi notudur. Kredi notunuz 1200 ve üzerindeyse bankalar tarafından %99 kredi başvurunuz onay alacaktır. Fakat kredi notu düşük olan kişiler, acil ihtiyaçlarını giderebilmek adına bankaya başvurdukları zaman büyük ihtimal red yiyecekler. Bu yazımızda ipotek karşılığı kredi çekme detaylarını anlatacağım.

Zaman zaman zor dönemler geçiren bireyler, ihtiyaçlarını giderebilmek için ihtiyaç kredisine başvurabilir. Sağlık, eğitim vb. durumlar baz alınarak acil paraya sıkışan kişiler için en çok tercih edilen yöntem ihtiyaç kredisidir. Fakat her kişinin kesin kredi alabileceği de net değildir. Geçmişte banka ile bazı problemler yaşayan kişiler ve buna oranla kredi notu düşenler büyük ihtimal kredi çekemeyecekler. Tam da bu noktada devreye üzerinize kayıtlı arsa, ev, araç gibi faktörler imdada koşuyor. Eğer böyle bir imkanınız varsa bankaların düzenlemiş olduğu ihtiyaç kredisi kampanyalarına başvurabilirsiniz. İpotek ile kredi almak, kredi notunuzla alakalı bir durum olmadığı gibi geçmişte problem yaşamanız da kredi alabilmenizi etkilemeyecektir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

İlk olarak ipotekli ihtiyaç kredisi için üzerinize kayıtlı arsa yada konut olması gerekiyor. İpotek altına alınacak ev, arsa veya aracın değerinde size banka kredi sunacaktır. İpotek edilecek mal için banka sizden ek teminat istecektir. Ayrıca hayat, konut, deprem sigortalarıda gerekli görülürse istenebilir. Bu şartlar tüm bankaların ortak şartlarındandır.

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

  1. Akbank İpotek Karşılığında Kredi : 1.29 faizli 36 aya varan vade ile Akbanktan kredi alabilirsiniz. Bunun için üstünüze kayıtlı iş yeri veya konut olması gerek. Arsa veya araç kabul edilmiyor.
  2. Vakıfbank İpotek Karşılığında Kredi : İpotek edilecek konut yada arsa değerinin %90’ına varan karşılığı ile kredi çekebilirsiniz. Banka size hayat, deprem ve konut sigortalarını kendi yapıyor. 1.21 faiz oranında 6 ile 48 aya varan ödeme vadeleri mevcut.
  3. Ziraat Bankası İpotek Karşılığında Kredi : Banka arsa, konut, iş yeri karşılığında kredi desteği sunuyor. Değeri %80 olacak şekilde imkan sunan Ziraat Bankası 48 aya kadar vade sağlıyor. Faiz oranları ise vadelere göre 1.17 ile 1.55 arasında.
  4. Finansbank İpotek Karşılığında Kredi : Finansbank bu kredi türünde sadece firmalara ve işletme sahiplerine imkan sağlıyor. 500 bin TL’ye kadar destek sağlayan Finanbank vadeleri 120 aya kadar uzanıyor. Faizler ödeme planına göre 1.20 ile 1.69 arasında değişiyor.

İhtiyaç kredisi için her zaman konut, arsa, iş yeri veya araç olması yeterli olmayabilir. Gerekli görüldüğü taktirde ek olarak kefil ve aylık düzenli maaş belgesi istenebilir. Daha detaylı bilgi için mutlaka gideceğiniz bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın.

Arama Terimleri: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 uNYDvTis5uSSi7SMEpt7RcqNelxb7qFt4C9e8h6v_4Gc3v3QNcWTrqW9hZSUYVHk 4c9298809d403bd633c1d08ee885954406bc69c0&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ