Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Hayvancılık Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

Hayvancılık Kredisi Hangi Bankadan Alınır?
  • 01.02.2018
  • 423 kez okundu

Hayvancılık Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

Ziraat bankası hayvancılık kredisi 2018 yılında 100 bin çiftçiye sürü büyütme desteği ve 500 bin düve, 500 bin besicilik büyük hayvan desteği verecek. TKDK tarafından iki proje yürütülmektedir ve bu projelerde ödemesiz ve faizsiz hayvan kredisi verilmektedir.

Hangi Hayvanlara Devlet Kredisi Verilir?

Ziraat bankası ile hayvancılık kredisi alabilirsiniz. Devlet bankası olduğu için hayvancılık kredisi sunmaktadır. Ayrıca sıfır faizle hayvan kredisini alabilirsiniz, kredi destekleyen hayvanlar arı, ördek, tavuk, bıldırcın, kuzu, keçi, inek, düve, manda, deve kuşu, kaz, gibi hayvanlar için besicilik kredisi çekebilirsiniz. Ziraat bankası tarım aletleri ve yem, mazot, traktör gibi ihtiyaçlarınız için kredi imkânı sunmaktadır.

Hayvan Kredisi (Besicilik) Nasıl Çekilir ?

Faizsiz hayvan kredisi alma şartları ise şöyle, talep ettiğiniz hayvan kredisi kadar taşınmaz ipotek ve çalışanlar için kefil ve hayvan kredisinde başvurusunda bulunan çiftçi hayvancılık yapıyorsa hayvan küpe numarasını getirmesi gerekiyor. Devlet destekli hayvan kredisinden yararlanmak isteyen çiftçilerimiz küpe numaraları ile başvurdukları kredi sonrası hayvanları ve çiftçinin hayvanları baktığı yeri incelemek için bir bilirkişi göndermektedir.

Eğer size gönderilen bilirkişinin onayı doğrultusunda krediniz onaylanır veya yetersiz görüldüğü için onaylanmaya bilir. Başvurunuz onaylandıktan sonra ziraat bankasında bulunan banka hesap numaranıza paranız yatmaktadır. Hayvancılık kredisi geri ödeme süreci ise krediye başvuran çiftçinin istemiş olduğu talep doğrultusunda yapılmaktadır. Kredinizi ister 3 aylık isterseniz 9 ay ertelemeli ödeyebilirsiniz. Devlet destekli hayvan kredisi hakkında daha fazla bilgi almak için ziraat bankasının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten hayvancılık kredi detaylarını inceleyebilirsiniz. Tıklayın

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ