Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Gübre Fiyatları 2018

Gübre Fiyatları 2018
  • 22.01.2018
  • 7.425 kez okundu

Gübre ve Gübre Fiyatları Hakkında

Tarım Kredi Kooperatifleri, ülkemizdeki tarımsal üretimi desteklemek amacıyla kurulmuştur. Hizmetlerine 1863 yılında başlamış ve günümüze kadar devam etmektedir. Gübre piyasasını yönlendiren kuruluşun da Tarım Kredi Kooperatifi olduğunu söyleyebiliriz. Kooperatif çok geniş bir şube ağına sahiptir. Gübreler özel üreticilerin en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bu yüzden üreticiler gübrelerini genellikle Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden almaya özen göstermektedir. Bunun temel amacı ise hem gübrenin kalitesinin yüksek olması hem de fiyatının uygun olmasıdır.

45 DAP KOMPEZE gübreyi 50 KG’lık çvallar halinde 83 TL’ye alabilirsiniz.

20.0 KOMPEZE gübreyi 50 KG olarak 57.50 TL’ye alabilirsiniz.

Amonyum sülfat gübreyi 50 KG olarak 38 TL’ye alabilirsiniz.

Kalsiyum Amonyum Nitrat 26 AN gübreyi 50 KG olarak 52.50 TL’ye alabilirsiniz.

ÜRE %46 Azot gübreyi 67.50 TL’ye alabilirsiniz.

TSP Triple Süper Fosfat gübreyi 50 KG olarak 75 TL’ye alabilirsiniz.

Gübre Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ülkemizdeki çiftçilere sunulan gübrenin büyük bir bölümü yurt dışından ithal edilmektedir. Bu yüzden ülkeler arasında yapılan ithalatlarda geçerli döviz kurlarında yaşanan değişikliğe göre gübre fiyatlarında da değişiklikler görülmektedir. Fakat ülkemizdeki her ilde veya ilçede satılan gübrelerin fiyatlarında değişiklik olduğunu görebilirsiniz. Bu evrede gübrenin satışa sunulduğu zamana kadar arada yer alan komisyoncular, nakliye işlemleri gibi harcamaların gübrenin fiyatında değişiklik oluşmasına sebep olmaktadır. Bu yıl gübre fiyatlarının Tarım Kredi Kooperatifi tarafından üreticiyi zorlamayacak şekilde hazırlamıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri’ne üye olan üreticiler başvurduktan sonra onlar için hazırlanan ödeme tutarına bağlı olarak kredi kullanabilir.

Gübre Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri sadece mesleki eğitim veya gübre alanında değil aynı zamanda üreticilerin finansman açıklarını kapatılmak için de birçok hizmeti bir arada sunmaktadır. Bu evrede bakıldığı zaman Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden alınacak gübre kredilerinin bankaların sunduğu kredilere göre daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Kimyevi gübreler için verilen kredilerde bir dekar alandan elde edilebilecek ürünün veriminin artırılması adına maksimum 12 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Üreticilerin büyük bir bölümü verilen bu krediler ile ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hasat zamanlarında ellerine geçen toplu paralarla vade süresi dolmadan kredilerini kapatıyorlar. Tarım Kredi Kooperatifleri de aynı bankaların yaptığı gibi birisine kredi verirken seçici davranmaktadır. Üretici daha önceden aldığı gübre kredisini ödemede zorlandıysa, hiç ödemediyse veya gecikmeli olarak ödediyse çok zor kredi kullanır. Gübre kredisine başvuran kişilerde aranan temel şart ise Tarım Kredi Kooperatifi’ne üye olunmasıdır.

Arama Terimleri: gubre fiyatları 2018,gübre fiyatları,tarım kredi kooperatifi gübre fiyatları 2018,26 azot gübre fiyatları 2018,fındık gübresi fiyatları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ