Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 
  • 08.01.2018
  • 514 kez okundu

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 

Günümüzde alışverişlerimizde veya birçok ihtiyacımızda kredi kartlarını kullanırız. Kredi kartı veren bankaların sayısı ise azımsanmayacak kadar fazladır. Fakat her bankanın kredi kartı verirken talep ettiği farklı bilgiler yer alır ve farklı belge istemektedir. Gelir belgesi ise bankalar tarafından en fazla talep edilen şeylerden birisidir. Fakat bazı bankaların gelir belgesi talebinde bulunmadığını da görüyoruz. Gelir belgesiz kredi kartı ise özellikle herhangi bir gelir belgesi sunamayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Yalnız bu şekilde verilen kredi kartının limitinin diğer kredi kartlarına göre daha düşük olabileceğini söyleyebiliriz.  

Maaş Bordrosu Olmadan Alabileceğiniz Kredi Kartları 

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kredi kartları çok fazla kullanılmaktadır. Hayatımızın olmazsa olmazları içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Gerek taksitli alışveriş sunması gerekse çeşitli kampanyalarla bonus vermesi insanların kredi kartlarını kullanmasını sağlamaktadır. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar üzerinden herhangi bir maaş bordrosu sunmadan kredi kartı alabilirsiniz. Gelir belgesi sunamayan kişilere kredi kartı veren kişiler genellikle ilk olarak bu kişinin kredi notuna bakmaktadır. Kredi sicili bozuk olan kişiler bankalardan kredi kartı alamazlar.  

Bu Kredi Kartları Kimlere Verilir? 

Bir bankaya kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman sizden gelir belgesinin yerine maaş bordrosu istenmektedir. Kredi kartı başvurunuzu yapacağınız zaman sizlere iş durumunuz sorulur. İş durumunuzdan ev hanımı, emekli, memur veya öğrenci gibi seçeneklerden birisini işaretlemeniz gerekmektedir. Kredi kartı başvurunuzun sırasında işsizseniz bunu başvuru yaptığınız sırada yetkiliye mutlaka bildirmeniz gerekiyor. Gelir belgesiz kredi kartı almak istediğiniz zaman kredi notunuzun 1300’ün üzerinde olması veya üzerinize olan taşınmaz bir mal varlığınızın bulunması avantaj sağlayacaktır.  

Çalışmayanlar İçin Kredi Kartı 

Bazı bankaların işsiz olan kişiler için kredi kartı sunduğunu görebiliyoruz. Bir bankanın gelir belgesiz kredi kartı vermesi tamamen bankanın kendi izlediği yol ile alakalı olan bir durumdur. Bu tarz durumlarda insanlar tanıdıkları birisinin gelirini kullanarak kendi adlarına kredi kartı talebinde de bulunabiliyor. Bu yöntemin kart kullanıcılarının en fazla tercih ettiği yöntemler arasında bulunduğunu söyleyebiliriz. Aile içerisinde geliri bulunan ya da çalışan birisinin gelir belgesinden faydalanarak kredi kartı çıkarma imkanınız vardır. Aynı zamanda aile bireylerinden birisinin kredi kartının üzerine ek kart çıkararak kullanabilirsiniz. İşsiz olan kişiler ek kart çıkarmanın yanı sıra teminat gösterme işlemiyle de kredi kartı sahibi olabilirler. 

Öğrencilere Kredi Kartı  

Gelir belgesiz kredi kartı talep eden kişilerin arasında en fazla öğrenciler yer almaktadır. Üniversite öğrencileri bazen nakit parası olmadığı için kredi kartına ihtiyaç duyabiliyor. Aynı zamanda okul ihtiyaçları veya çeşitli alışverişlerin kredi kartıyla çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebildiğini görüyoruz. Ülkemizde birçok banka öğrenciler için düşük limitlere sahip olan kredi kartları hazırlamıştır. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası öğrenciler için kredi kartı üretmiş bankaların arasında yer almaktadır.  

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Hangi Bankalardan Alınır? 

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar şu şekildedir: 

Yapı Kredi Bankası: Bankadan yapacağınız kredi kartı başvurularında gerekli şartları karşıladığınız zaman sizlere herhangi bir belge göstermeden kart vermektedir. 

Garanti Bankası: Banka gelir belgesi kredi kartı verirken sizden yüksek kredi notu talep etmektedir. 

Akbank: Gelir belgesi göstermeden veya herhangi bir bankaya ihtiyaç duymadan kredi kartı alabileceğiniz bankalar arasında Akbank’ta yer almaktadır. 

İş Bankası: Kredi notu yüksek olan kişiler İş Bankası üzerinden kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartlarını alabilirler. 

QNB Finansbank: Finansbank yaptığı son gelişmelerle beraber gelir belgesi veya maaş bordrosu sunmadan da kredi kartı vermektedir.  

Arama Terimleri: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1826 tHsEDktpXookFnHZEbjgaHkYf76Eq2K-1K9YoXSY-WlSTWlD4PLjH3R6_iJ5ObZ_ 9938b944e8a8b7e1e13ae18713f5b2330b87e91d&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ