Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme
  • 16.01.2018
  • 369 kez okundu

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankalardan yaptığınız işlemleriniz sırasında Findeks kredi notunuz çok büyük bir önem kazanmaktadır. Kredi notu, bankadan işlem yapmak isteyen bir kişinin ne kadar güvenilir olduğunu bankaya göstermektedir. Findeks kredi notunuz KKB tarafından belirlenmektedir. KKB ise ülkemizdeki önde gelen 9 bananın ortaklığı sonucunda kurulmuştur. Kredi Kayıt Bürosu’nun kısaltması olan KKB, bankalardan kullandığınız ürünlerdeki ödeme düzeninizi ve hesaplarınızı nasıl kullandığınız 0’dan 1900’e olan sayılar ile göstermektedir. Findeks kredi notu öğrenme işleminizi Findeks’in sitesi üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Kredi notunuzu sorgulama işleminizi yaptığınız zaman ilk sorgulamanızdan herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat sonraki sorgulamalarınızda sizden cüzi rakamlarda ücret talep edilecektir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulaması yapacağınız zaman en net sonucu sizlere Findeks gösterecektir. Findeks’te yer alan kredi notunuz bankaların gördüğü kredi notunuz ile aynıdır. Kredi notunu Findeks üzerinden öğrenmek isteyen kişiler belli miktarda ücret ödemelidir. Sistem üzerinden eğer ilk sorgulamanızı yapacaksanız herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Findeks sistemi dışında internet üzerinden sizlere ücretsiz sorgulama işlemi sunan bazı siteler yer almaktadır. Fakat bu siteler sizlere net sonucu gösteremeyeceği gibi güvenilir olmamaktadır. Özellikle TC kimlik numaranız ve telefon numaranız gibi özel bilgilerinizi bu sitelere girmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sorun yaşama ihtimaliniz vardır.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi başvurusu yapacağınız zaman bankaların ilk baktığı kıstaslar arasında kredi notu ilk sıralarda yer almaktadır. Yalnız kredi notu hakkında birçok kişinin kafasında soru işaretleri vardır. Özellikle ideal kredi notunun kaç olması gerektiği en fazla merak edilenlerdendir. Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulayacağınız zaman izlere 0’dan 1900’e kadar bazı sayılar verilir ve bu sayıların yanında sıfatlar yer almaktadır. Kredi notunuza göre Fndeks sisteminde sizlere gösterilecek sıfatlar şu şekildedir;

0 – 699 arası en riskli grup

700 – 1099 arası orta riskli grup

1100 – 1499 arası az riskli grup

1500 – 1699 arası iyi

1700 – 1900 arası çok iyi

Bu kapsamda kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması bankalarda iyi bir izleniminizin olmasını sağlayacaktır. Bazı bankalar 1400 ve üzeri kredi notuna sahip olan kişilere de bankadan kullanacakları kredi veya kredi kartlarında kolaylık sağlamaktadır.

Kredi Notu Sorgulama Ekranı

Kredi notunuzu sorgulayacağınız zaman net bir sonuç çıkmasını istiyorsanız sorgulama işleminizi Findeks üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Findeks sorgulama aşamasında sizlerin TC kimlik numaranız, doğum tarihiniz gibi bilgilerinizi talep eder. Bu bilgilerinizi verdikten sonra kredi notunuz ve risk raporunuz size sisteme üye olurken belirttiğiniz mail adresiniz üzerinden gönderilir. Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemi çok kısa süre içerisinde tamamlanır. Sorgulama sırasında sizlere belirtilen kredi notunuz bankaların nezdinde görülen kredi notu ile aynıdır. Bazı bankaların internet bankacılığı üzerinden de kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ