Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Farklı Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Farklı Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri
  • 17.02.2018
  • 333 kez okundu

Farklı Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Kredi notu bilindiği gibi bankaların müşterilerine verdiği puan türüdür. Bu puan zamanla bankalardan yaptığınız işlemler sonucunun bir yansımasıdır. Örneğin geçmişte çektiğiniz kredi ödemelerini zamanında yapmış iseniz, kredi kartınızın borçlarını vaktinde ödeme yapıyorsanız banka gözünde değeriniz de yükseliyor demektir. Eğer bu durumların tam tersi yaşanmışsa kredi notunuz düşük olacağı gibi banka gözünde potansiyel kaybı yaşayacaksınız.

Direk olarak bankaya gidip kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notu sorgulamanızda fayda var. Kredi notu öğrenmek için en popüler site findeks web adresidir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan kredi notu sorgulama sitesi findeks ile son durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Bu site üzerinde yapacağınız sorgulamalar biraz pahalı gelebilir. O nedenle bu yazımızda sizlere farklı alternatif yöntemler sunacağız.

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

  1. Vodafone Kredi Notu Öğrenme : Vodafone müşterileri SMS yöntemiyle kredi notunu kolayca öğrenebilir. Bunun için TC kimlik numarası boşluk doğum tarihini yazıp 1112’ye göndermeniz yeterli olacak. Hizmet bedeli karşılığı vodafone müşterilerinden 9 TL’lik bir bedel almaktadır. Hattınız Faturalı ise ay sonunda faturanıza yansıtılır.
  2. Turkcell Kredi Notu Öğrenme : Turkcell kullanıcıları SMS ile kredi notunu hızlıca öğrenebilir. SMS yoluyla TC kimlik numaranız boşluk doğum yılınızı 1112’ye gönderdiğiniz taktirde 9 TL işlem ücreti karşılığında kredi notunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Son dönemlerde bu hizmet bir hayli rağbet görmektedir.
  3. İnternet Bankacılığı ile Kredi Notu Öğrenme : İnternet bankacılığına sahip bir banka hesabınız bulunuyorsa, kredi yönteminizi hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığına girerek, işlem menüsünden kredi notu sorgulama kısmına girin. Ardından açılan kısımda kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. İşlem sonucunda mevduat hesabınızdan 5 TL ücret kesilir.

Kredi notu bankalar için büyük öneme sahip olduğu gibi yapacağınız kredi kartı veya kredi başvurularınız ilk olarak buna bakılarak verilir. Kredi notu 0 ile 1900 arasında puandan oluşmaktadır. Kredi notu 1200 üzerindeyse iyi, altında ise kötü anlamına gelir. Sıfır çıkıyorsa hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Tabi her kredi notunun yüksek çıkması demek kolayca kredi alabileceğiniz anlamı da taşımamaktadır.

Kredi Notu Sorgulama Ekranı 

Findeks kredi notunuzu öğrenmek için findeks giriş yapıp ödeme yaptıktan sonra sorgulama ekranında gözüken puanınıza bakabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak (Akbank, Yapıkredi, Garanti) Kredi notu sorgulama ekranından ücretli kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bankaların internet şubelerini kullanmak için daha önceden mobil bankacılık şifrenizi oluşturmuş olmanız gerekiyor, mobil bankacılık şifrenizi öğrenmek için size en yakın banka şubesine giderek mobil bankacılık şifrenizi öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Sevilay dedi ki:

    vodafone üzerinden yazdığınız gibi kredi notu sorgulaması yaptım ve sonuçlar hemen sms olarak bana geri geldi teşekkür ediyorum

YORUM YAZ