Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır ? Evlilik Planınızı Ertelemeyin!

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır ? Evlilik Planınızı Ertelemeyin!
  • 12.01.2018
  • 2.876 kez okundu

Evlenmeyi planlayan çiftler süreç içinde yaşanacak masrafları rahatlıkla karşılayabilmek için evlilik kredisi almayı düşünebilirler. Özellikle düğün mevsimi olarak görülen ilkbahar ve yaz aylarında yoğun bir talep gören bu kredi seçeneği, uygun şartları taşıyan herkese kısa süre içerisinde sağlanabilir. Bu aşamada çiftlerin aklına gelen ilk şey evlilik kredisi nasıl alınır? sorusudur.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Güncel Kampanyalar

Evlilik kredisi veren bankalar ve güncel kredi kampanyaları için sitemizde yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. 48 aya kadar uzayan geri ödeme süresi hayata yeni bir başlangıç yapacak olan çiftleri rahatlatmak amacıyla düşünülmüştür. Evlilik kredisi için bankaların talepleri farklılık göstermekle birlikte genel olarak kredi başvurusunda bulunan kişide aranan özellikler;

-18-24 yaş arasında olmak

– Sicil kaydında herhangi bir suç bulunmamak

– Gerekli görülmesi halinde maddi açıdan yeterli bir kefil bulmak sayılabilir.

Evlilik kredisi nasıl alınır? sorusuna cevap almak isteyenler kredi seçenekleriyle ilgilendikleri bankanın şubelerini ziyaret edebilirler. Müşteri hattı veya online başvuru imkanları da değerlendirilebilir.

Evlilik Kredisine Eşler Birlikte Başvuru Yapabilir mi?

Çiftler diledikleri zaman ayrı ayrı kredi başvurusu yapabilirler veya birbirlerine kefil olabilirler. Kredi başvurusu incelenirken kredi notunun sonuca etkisi olacağı için çiftlerin önceden kendi bilgilerini gözden geçirmesi, gerekirse kefil bulması ve ödeme imkanlarını düzeltmeye çalışmasını gerekir. Evlilik kredisi veren bankalar ve güncel kampanya koşulları, ödeme şartları ve faiz oranları için yapılacak araştırmanın ardından önce masraf kalemlerinin doğru bir şekilde hesaplanması ve kredi istenecek tutarın bu doğrultuda belirlenmesi gerekir.

3 ay ertelemeli geri ödemeler veya farklı alternatifler arasından bütçenize en uygun seçeneği müstakbel eşinizle belirleyebilir ve düğün masraflarınızı sıkılmadan gönlünüzce karşılayabilirsiniz. Faizsiz bankacılık kapsamında hizmet veren kanallar üzerinden de evlilik kredisi başvuruları gerçekleştirilebilir.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ