Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar
  • 27.03.2018
  • 295 kez okundu

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı kullanımını teşvik etmek amacı ile son yıllarda kredi kartı veren bankalar tarafından hummalı bir çalışma yürütülmektedir. Günümüzde ev hanımlığı kadar zor bir iş olmasa gerek. Ev hanımlarının birçok kişi tarafından evde oturup, yemek, temizlik ve çocuk bakımı haricinde bir yorgunluklarının olmadığını, rahat bir hayatları olduğunu düşünenler oldukça yanılmaktadırlar. En ağır işçiler aslında ev hanımlarıdır. İş hayatı içerisinde olanlar bilir, sabah erken kalkar 8 saatlik işinizin başına geçer akşam mesai bitiminde de evinize gelirsiniz. Burada yaptığınız tek bir iş vardır o da sizlere verilen görevlerin yerine getirilmesi. Oysaki evin her köşesinde, çocukları ve eşi üzerinde büyük emeği olan ev hanımının birçok görevi bulunmaktadır. Günümüzde ev hanımları, sadece ev işi, çocuk bakımı yapmamakta, evlerinde freelance çalışacakları bir iş üzerine yetenekleri bazında vakitlerini nakde dönüştürdükleri de aşikârdır.

Ev hanımlarına kredi kartı dağıtımı günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Bankalar bin bir emekle aile bütçesine katkı sağlayan, evini çekip çeviren kadının yanında olmaya devam etmektedir. Sonuç itibari ile bir ailenin geçimi tek bir kişi tarafından karşılanmaz. Ev hanımın aynı ev içerisinde birlikte yaşadığı eşi ve çocukları da SGK ya tabi bordrolu bir iş yerinde çalışıyor ise bu durumlarda kredi kartı veren bankalar ev hanımlarına kolaylıkla ulaşmaktadırlar. Bilindiği üzere birçok sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de belirli sınırlar dâhilinde veri paylaşımı yapılabilmektedir. Eşiniz ya da aile fertlerinden herhangi birin iletişim bilgilerini girerek kredi kartı başvurusu yapması size ulaşılması için yeterli olmaktadır.

Ev Hanımları Hangi Bankalardan Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir?

Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu imkânı veren bankalar sanılanın aksine oldukça fazlalaşmış durumdadır. Bankalar genel aile bütçesi risklerini göz önünde tutarak başvuruları değerlendirdikleri için ev hanımlarının bu konuda şansı da yükselmiş durumdadır. 2018 Yılı itibari ile kredi kartı veren bankalar arasında Qnb Finansbank, Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, ING Bank, HSBC ev hanımlarına kredi kartı konusunda yardımcı olmaktadırlar. Ancak kart limitleri konusunda biraz daha titiz olan bankalar verdikleri kart limitlerini de aile geliri ile doğru orantılı olarak değerlendirerek belirlemektedir. Bu sayede hem kullanıcı hem de bankacılık sektörünün olumsuz etkilenmesi riski ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu imkânının sunulması ile birlikte BDDK bir takım yeni düzenlemeler yoluna girmiştir. Bu düzenlemelerde en çok önemli tutulan konulardan başlıcaları; kart limitleri, alışveriş limitleri, taksit yapılacak sektörlerdeki kısıtlamalardır. Sonuç itibari ile bankacılık sektörünün olumsuz etkilenebileceği bir adımı atması beklenemez. Bu sebeple risk analistleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde verilecek olan kredi kartlarının riskleri ölçümlenip bu şekilde cüzi limitlerle kredi kartları verilmektedir.

  • Qnb Finansbank
  • Akbank
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • ING Bank
  • HSBC
  • Garanti Bankası

Ev Hanımlarına Kart Başvurusunda Teşvik İçin Aidatsız Kart Dönemi Başladı

Ev hanımlarına kredi kartı kullanımına teşvik etmek amacı ile bankaların çıkartmış olduğu yeni bir ürün mevcuttur. Aidatı olmayan ve düşük limitli olarak çıkarılan kredi kartları sayesinde ev hanımları mutfak alışverişlerini rahatlıkla marketlerden gerçekleştirme imkânı bulmaktadırlar. Kredi kartı veren bankalar, başvuruları cep telefonu üzerinden bir takım adımların gerçekleştirilmesi halinde almakta ve başvuruları en kısa süre içerisinde dönüş yapılmaktadır.

Kart aidatları herkesin muzdarip olduğu bir dert olmaya devam etmektedir. Bazı bankalar kolaylıkla aidat iadelerini gerçekleştirirken bazıları ise “aylık harcama sözü” karşılığında kartlardan çekilen aidatları alışveriş için kullanılmak üzere kartlara iade etmektedir. Bu sebeple ev hanımlarına kredi kartı teşvikinde kullanılan kredi kartlarında aidatın olmaması kart kullanımını cazip hale getirmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankaların Bazı Kısıtlamaları Mevcut

Bu yazımızda hemen her ev hanımının kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanamayacağı bilgisini de tarafınıza aktarmak yerinde olacaktır. Ev hanımlarına kredi kartı hizmeti sunan bankalar aile toplam gelirine bakmaksızın, ev hanımı daha önceki ticari ilişkileri sebebi ile kredi ve kredi kartı dolayısı ile kırmızı kalem listesinde yer alıyorsa burada ret almaktadırlar. Sonuç itibari ile bankalar kendi çıkarlarını düşünmek zorunda olan kar amacı güden işletmelerdir. Bu sebeple kara listede yer alan ev hanımlarının kredi kartı veren bankalardan kart temin etme şanslarının bulunmadığını üzülerek bildiririz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında bilgi almak için diğer makalemizi okuyabilirsiniz.

Arama Terimleri: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1821 NViMcEjT0pX7jtrY2UX5NNnPP3fXOrwER0Uc-rMhbOQo-oHrQUHt8qF-M9Ql_3AH fe4513a3a33b6ab38845707ad205a4ce96095372&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 LbkE_HOap0RfhpBNAf6IfM-p6yde_NeAlhgoEBd5VKOpvxj_yxIXiE0l7ZHLxBjA e36f4c1cbb57a379b1f00a99fb46cb1686424495&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1837 abb8yIxZOfZCMiU11L_R07Yr_p3wVwfw7X9oGG6QxukV235ZpprNxD1Rb9CobxBP 0a73f7173480256782c4fd3badf7e47d09e5d980&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ