Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Ev Hanımlara Özel Kredi Veren Bankalar 2018

Ev Hanımlara Özel Kredi Veren Bankalar 2018
  • 11.02.2018
  • 346 kez okundu

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev hanımlarını iş sektörüne dahil etmek ve iş gücünü arttırmak adına çoğu banka ev hanımlarına kredi imkanı sağlıyor. Ev bütçesine katkı sağlamak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyen ev kadınları için imdada banka kredisi yetişiyor.

Artık bir çok ev hanımı iş kurma hayali ile yaşıyor. Zorlaşan hayat şartları artık ev hanımlarının da aile bütçesine katkıda bulunma zorunluluğunu kılıyor. Ev hanımı olup, artık iş yeri açmak isteyen, kendi işinin sahibi olmayı amaçlayan kadınlar, bankaların kredi imkanlarıyla hayallerine kavuşuyor. Tabi çalışmadığınız için ilk etapta banka tarafından kredi alma ihtimaliniz düşük olabilir. Fakat sağlam bir iş projesi ile gidildiği taktirde banka daha olumlu yaklaşacaktır. İş projeniz onay alırsa banka iş kurmak istediğiniz dükkanı ilk olarak ipotek altına alıp size kredi imkanı sunacaktır.

Ev hanımları için kredi veren bankalar, bazen kredi notuna, bazen varsa gelirinize bakabilir. Fakat alternatif olarak kefil sistemiyle de kredi veren bankalar da mevcut. Örnek vermek gerekirse, eşiniz sabit aylık bir gelire sahip ise size kefil olarak bankadan kredi almanızı sağlayabilir. Peki ;

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

  1. Denizbank Ev Hanımlarına Kredi : Ev hanımlarına destek için özel kredi sağlayan Denizbank ile girişimci kadınlar iş hayallerini gerçekleştiriyor. Hayalindeki iş yerini kurmak isteyen kadınlar 100 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyor. Bu kredi için banka size 48 aya kadar varan vade imkanı da sağlıyor. Faiz oranı ise 1.32’dir.
  2. Halk Bank Ev Hanımlarına Kredi : İş gücünü arttırmak ve yeni istihdam yaratmak adına Halkbank ilk adım kredisi imdada yetişiyor. Kredi Garanti Fonu ile yapılan anlaşma sayesinde kullanılacak bu kredi ile ev hanımları iş kurabilir. Kadın girişimciliği için önemli bir kredi olan bu imkan size 60 ay vadeli olarak sunuluyor. 120 bin TL’ye kadar varan tutar için faiz oranı 1.29’dur.
  3. Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi : Özel olarak hazırlanan bu kredi ile 80 bin TL’ye kadar destek alabilirsiniz. 48 aya kadar varan taksit imkanı da sağlanıyor. Faiz oranı ise vade farkına göre değişmekte olup 1.22 ile 1.32 arasında değişmekte.
  4. TEB Ev Hanımlarına Kredi : Çalışma Bakanlığınca desteklenen bu kredi ile ev hanımlarına 75 bin TL kredi desteği sağlanıyor. 36 ay vadeli taksit imkanı ile sunulan bu kredinin faiz oranları ödeme planlarına göre 1.19 ile 1.29 arasında değişim göstermekte. Ayrıca bu kredi türünü Avrupa Birliği ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası da desteklemektedir.

Daha detaylı bilgi için mutlaka bankaların müşteri hizmetlerini aramakta yarar var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ