Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2018

Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2018
  • 10.02.2018
  • 375 kez okundu

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Hayatın yorucu iş yükünü sırtından atmayı başarıp, emekli olan vatandaşlar rahat bir hayat sürmek için köşelerine çekilirler. Yıllardır çalışıp konut, araç veya arsa vb. bir şey alamayan bireyler artık emekli olduktan sonra bu tip düşüncelere girebilirler. Tabi sadece emekli maaşıyla bu saydıklarımızı alabilmenize pek imkan yok.  O nedenle burada devreye emekliye kredi veren bankalar giriyor.

Günümüzde pek çok banka emeklilere kredi veriyor. Uygun şartlar sağlandığı taktirde kredi alabilmeniz mümkün. Öncelikle bankalar arası değişim göstermekte olan şartlar için kriterler, kredi notunun yüksek olması, kredi vadelerini karşılayabilecek emekli maaşa sahip olunması ve gerekli görülürse ayrıca kefil istenir. Fakat bu yazımızda biz sadece emekli maaşı ile kredi çekme konusuna değineceğiz.

Hangi Bankalar Emeklilere Kredi Veriyor?

  1. ING Bank Emekli Kredisi : Bu banka ilk etapta kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunu inceler. Kredi notu yeterli seviyede ise düşük faizli emekli kredisi alabilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara ise kefil vb. yardımıyla yüksek faizli emekli kredisi alınabiliyor. Faiz oranları 0.99 ile 1.59 arasında değişirken, vadeler ise 6 aydan 36 aya kadardır.
  2. Akbank Emekli Kredisi : Bağkur, emekli sandığı veya SGK’dan emekli olan bireyler maaşlarını Akbank’a taşıdıkları taktirde 100 bin TL’ye kadar emekli kredisi alabilirler. Ayrıca internet şubesinden yapacağınız tüm işlemler, hesap işletim ücretleri de ömür boyu ücretsiz sunuluyor.
  3. İş Bankası Emekli Kredisi : 100 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlayan İş Bankası bu kredi için ilk olarak kredi notunuza bakıyor. Kredi notu durumuna göre size teklif veriliyor. Eğer şartlar uygun ise gerekli sözleşmeyi imzalayıp kredinizi çekebiliyorsunuz. Vadeler 12 ay ile 48 ay arasında değişmekte olup, faizler ise 1.24 ile 1.69 arasında.
  4. HSBC Emekli Kredisi : Emekli kredisi için uygun koşullar sağlayan bankalardan biri olan HSBC, kredi notunuza göre ters orantılı faiz uygulaması sağlıyor. Düşük kredi notu için yüksek faiz, yüksek kredi notu için düşük faiz veriyor. 150 bin TL’ye kadar kredi imkanı vadeden bankanın taksitleri 12 aydan 48 aya kadar uzanıyor. Faizler ise 1.33 ile 1.65 arasında.

Önemli Hususlar :

İlk olarak kredi başvurusunda bulunmadan önce emekli maaşınızı kredi çekeceğiniz bankaya taşıyın. Taşıma için bankaya TC kimlik ve emekli kimlik kartınız ile başvuru yapın. Ayrıca PTT şubelerinden alabileceğiniz e-Devlet şifresi ile internet üzerinden de taşıma işlemi yapabilirsiniz. Veya oturduğunuz ilin SGK müdürlüklerine giderek banka değişim talebinizi dilekçe ile verebilirsiniz. Emekli maaşınızı kredi çekeceğiniz bankaya taşımanız halinde kredi çekebilme şansınız %95 oranında yükselmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Nurullah dedi ki:

    iş bankası emekli kredisi için başvuru yaptım fakat 1 hafta geçmesine rağmen halen tarafıma dönüş yapılmadı sizce bu neden dolayı böyle oldu

YORUM YAZ