Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 7,20 / Satış: 7,23

Devlet Destekli Evlilik Yardımı Kredisi 2018

Devlet Destekli Evlilik Yardımı Kredisi 2018
  • 12.03.2018
  • 431 kez okundu

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik kredisi, finansal durumu yeterli olmayan çiftlerin evlenebilmesi adına oluşturulmuş kredi hizmet paketidir. Evlenmek için uygun maddi koşulları sağlayamayan kişiler, genel olarak bankaların hazırlamış oldukları evlilik kredisine başvurur. Günümüzde bazı bankalar çiftlerin evlenebilmesi adına evlilik kredisi veriyor.

Bankaların vermiş olduğu bu kredi sayesinde, çeyiz masrafları, düğün masrafları ve ev için gerekli eşyaların alımları gibi ihtiyaçlar karşılanabilecek. Bu yazımızda evlilik kredisi veren bankalar, evlilik kredisi başvuru şartları, evlilik kredisi için gerekli belgeler ve devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır? gibi konuların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde şuan için düğün kredisi ve evlilik kredisi veren bir kaç banka bulunuyor. Bankalar bu kredi türünü, ihtiyaç kredisi adı altında da verebiliyor. Şuan için güncel olarak 2 banka evlilik kredisi için çiftlere kredi veriyor. Bunlar ;

  1. Yapı Kredi

Nişan, düğün ve ev için gerekli ihtiyaçların karşılanması için Yapı Kredi, 48 aya varan vadelerle kredi kullandırtıyor. Örneğin 10 bin TL  24 ay vadeli ödeme süresi ile alacağınız kredi için %1,29 faiz oranından işlem görüp, aylık 502,03 TL ödeme yapacaksınız. 24 ay sonunda ise 10 bin TL karşılığından cebinizden çıkacak miktar 12.048,71 TL olacak. Aylık taksit tutarı ve faiz oranı sizin vade sürenize göre değişeceği için en net bilgiyi banka müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

  1. Türkiye Finans

Ülkemizin lider Katılım Bankaları arasında olan Türkiye Finans da evlenecek çiftler için kredi hizmeti sunuyor. Evlilik finansmanı adıyla verilen kredi için 12 ve 48 ay vade süreleri tanınıyor. 48 ay vadeli 30 bin TL kredi aldığınızı düşünürsek, bunun faiz oranı 1,39 olarak belirlenecektir. 48 ay sonunda bankaya 41 bin 700 TL geri ödeme yapmış olacaksınız. Daha düşük veya yüksek miktarlarda kredi tutarı için ödeme bilgisini müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Her kredi başvurusunda istenilen bir takım belgeler, yine evlilik kredisi başvurusu yaparken de sizden talep edilecek. Bu belgeler ;

– Nüfus cüzdanı ve fotokopisi

– Maaş bordrosu veya iş yerinden alacağınız maaş yazısı, gelir belgesi

– Serbest meslek gruplarında çalışan kişiler veya işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı halde bilanço göstergesi, gelir tablosu, imza sirküleri, kuruluş dönemi ve ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi.

Banka şubelerine giderken, bu belgeleri de yanınızda götürmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca başvuruyu çiftlerden birinin yapması yeterli olacaktır.

Devlet Destekli Evlilik Yardımı

Devlet destekli evlilik yardımı, çiftlerin çeyiz hesabı açıp evlenmeden önce 3 yıl boyunca bu hesaba aylık düzenli para yatırmaları gerekiyor. 3 yıl sonunda ise devlet tarafından yatırılan paranın üzerine ek olarak 5 bin TL evlilik yardımı yapılıyor. Açılacak çeyiz hesabına aylık 100 TL ile 1000 TL arasında tutar yatırabilirsiniz. Günümüzde çeyiz hesabı açan bankalar şöyle ;

– Ziraat Bankası

– Denizbank

– Yapı Kredi

– İş Bankası

– Kuveyt Türk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ