Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak 2018

Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak 2018
  • 16.01.2018
  • 1.463 kez okundu

2018 Yılı Destekleme Ödemeleri

2018 yılına dair devlet destekleme miktarları belli oldu. Her yıl devlet tarafından, üretici ve çiftçilere yaptıkları üretimlere göre belirli bir ödeme yapılmaktadır. 2018 yılı içinde ÇKS belgesi olan Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığına bağlı İl ve İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunan çiftçilerin alacağı ödemeler belli oldu. 5 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazetede yer alan ilave gazeteden bütün ve ayrıntı ve duyurulara ulaşılabilir. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, tarım ve hayvancılık destekleme paraları 2018 yılında Ziraat Bankası tarafından ödenecektir.

2018 Yılı Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak

Devletin gerçekleştirmiş olduğu fark ödemeleri kapsamında zeytinyağı üreticileri için 57 milyon TL, hayvancılık destekleri kapsamında, süt besisi yapanlar için 245 milyon TL, büyük baş besisi yapanlar için 56 milyon TL çiftçi ve üreticilere ödenecek olduğu açıklanmıştır.

Devletin ÇKS’ye kayıtlı olan çiftçilere destek parası ödemelerinde bulunmasının sebebi, sağlıklı ve çevreye duyarlı tarım üretimini yaygın hale getirmektir.

2017 yılında sürekli yukarı doğru bir seyir izleyen kırmızı et fiyatlarını düşürmek için sürekli formül arayışında olan devlet, 2018 yılında da çiftçilere desteklerde bulunacaktır. Sadece bu destek ile yetinmeyen devlet, besi yapan çiftçilerimizin bu süreçte en çok ihtiyaç duydukları ahır projeleri ve hayvancılık besinleri için yem giderlerini de kredi kapsamında tutmaktadır.

Devletimiz 2018 yılında da üreticiler ve çiftçilerimiz için ödeme finans etmekte olup, bu desteklerini daha da kapsamlı bir hale getirmektedir. 2018 yılında devlet tarafından desteğin arttırılacağı kalemlerden bir tanesi de mazot olacaktır. 2018 yılında çiftçinin kullanacağı mazotun yarısını devlet karşılayacak.

Bu yıl ne zaman yatırılacağı henüz açıklanmayan devlet destekleri geçen sene de olduğu gibi Ziraat Bankası tarafından TC kimlik numarasına göre ödenecektir.

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ