Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?
  • 02.02.2018
  • 832 kez okundu

Devlet Destekli Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

2018 yılı ile devlet bir çok alanda atılım yaparak özellikle tarım ve hayvancılığa büyük önem vermeye başladı. Bununla birlikte 2018 yılı çiftçiler için destek kredisi ile artık yeni girişim yapacaklar veya hali hazırda tarımla uğraşan kişiler için ekmek kapısı sonuna kadar aralanıyor.

Tarım kredisi veya çiftçi kredisi diyebileceğimiz kredi yöntemiyle artık gençlerin işsizlik sorunu ortadan kalkacağı gibi, tarımsal alanların yeniden değer kazanacağı bir dönem tekrar başlıyor. Hem KOSGEB hemde bakanlık tarafından başlatılan destek ile genç çiftçilere hibe uygulaması sayesinde finansman desteği de veriliyor.

Hibe Ne Kadar?

2018 yılı içerisinde genç çiftçi hibe programı ile kişilerin yeni atılım yapmasını sağlamak veya mevcut olan tarımsal düzenin daha da geliştirilmesi amaçlanmakta. Kısacası yapılan veya yapılacak olan tarım işinin sağlam temeller üzerinde durması hedeflenmektedir. Şu an için yapılacak başvurular ile 30 bin tl geri ödemesiz hibe desteği sağlanmaktadır. 30 bin tl karşılıksız çiftçi kredisi ile tarımsal düzeyde istediğiniz şekilde projeler üretebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda denenen bu kredi ile bir çok kişinin desteği kötüye kullandığı tespit edildi. Bu sene denetimler çok sıkı tutularak, verilecek desteğin doğru yönde kullanılması sağlanacak. Öncelikle hibe desteğinden yararlanmak için denetim aşamasında tarımsal alanın mutlaka desteği alan kişinin adına olması gerekiyor. Kendi adınızın olmadığı alanlar maalesef kapsam dışı sayılacak ve destek alamayacaksınız.

Kendi adınıza ait almış olduğunuz hibe desteği sonrası Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ekipler sık sık denetime gelecektir. Bağlı olduğunuz hibe şartları nedeniyle ekipler bulunduğunuz alanı sürekli kontrol altında tutacaktır.

Çiftçi Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait site üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru ile alacağınız devlet destekli kredi sayesinde aromatik bitki ürünleri, organik meyve ve sebze ürünleri gibi tarım sektörüne giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz bölgede yer alan bakanlıkça yetkilendirilmiş kalkınma ajanslarına giderek de başvuru yapabilirsiniz. Tarım yapılacak yerin coğrafi konumu ve bizzat ekiplerce yapılacak yer kontrolü sonrası onay alıp alamayacağınız netleşir.

Bilinmesi gereken noktalar ; İnternet üzerinden başvuru yaparken, yapacağınız projenin veya var olan projenin detaylı raporlaması istenir. Bunu dikkatli ve çok detaylı şekilde belirtmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örneğin tarım alanının büyüklüğü, projenin organik tarım üzerine olacağı, kaç kişiyi çalıştırmayı düşündüğünüz gibi detaylar önemlidir.

 

Arama Terimleri: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1836 O3S0H_ql7PBCMMAf7cXRNIKljNUlwirp29WhBcwHAfbgBIB1WvjLvqzn3I8SJFIs c8c2ed4e5ee38863a629429d3184750a812c6216&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ