Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Borsada Nelere Dikkat Etmeli?

Borsada Nelere Dikkat Etmeli?
  • 24.01.2018
  • 237 kez okundu

Borsada Nelere Dikkat Etmeli?

Herkes bilir ki borsadan zengin olanlar gibi bir o kadar da, bütün mal varlıklarını kaybetmiş insanlar bulunmaktadır. Borsa bir anlamda yarıştır. Yarışta kazanan olmak taraf olmak için rakipler arasında en iyisi olmalısınız. Karşınıza çıkabilecek engelleri daha önceden bilmeniz bu yarış sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. Borsa içerisinde de karşımıza çıkacak olan engellerin birer risk olduğu unutulmamalıdır. Bu riskleri engellemek için ise, piyasayı en ince detayına kadar bilinmesi gerekmektedir ve tecrübe sahibi olmak risklerin kolayca önceden analiz edilmesini sağlayacaktır.

Her insan doğal olarak borsaya adım atma konusunda çekingen davranmaktadır. Çünkü insanın bilinçaltında kötü yaşanmış örnekler, olaylar aklında kalır. Özellikle yakın çevresinde borsada büyük çaplı bir kayıp yaşamış birileri varsa, borsa olayını kumarmış gibi algılar. Halbuki borsa bir oyun değildir. Tecrübe ve bilgi eksiklikleri, kişinin borsa yatırımlarını istedikleri sonuca ulaştırmaz. Bu sebeple deneme ve sanal borsa hesapları tecrübesiz insanlara kılavuz olmaktadır.

Borsayı Bilmek

Birikimlerin değerlendirileceği piyasa iyi tanınmalı ve analiz edilmelidir. Bunun sebebi yatırım yapılacağı sıra hangi riskle, hangi engellerle karşılaşacağını bilmekten geçer. Borsa nasıl işlemektedir, hangi zaman aralıklarında işlem yapılmalıdır, alımlar satımlar nasıl yapılmalıdır gibi soruların cevabını bilmek işleri çok kolaylaştıracaktır.

Fiyatları Tahmin Edebilmek

Borsadan kazanç sağlamak için, yatırım araçlarında fiyat düzeyleri hakkında doğru tahminler yürütmek gerekmektedir. Mantığı aslında kolaydır. Düşük fiyat aralıklarında alım yapmak ve yüksek fiyat aralıklarında satım yaparak kâr elde etmektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ