Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Akbank Kredi Başvuru Yöntemleri? – (Akbank Kredi Çeşitleri)

Akbank Kredi Başvuru Yöntemleri? – (Akbank Kredi Çeşitleri)
  • 13.01.2018
  • 535 kez okundu

Akbank Kredi Başvuru Yöntemleri?

Akbank diğer bankalar gibi müşterilerine kredi hizmeti sunmaktadır. Tüketicilerine kredi çeşidi ve başvuran göre değişiklik gösteren faiz oranlarında kredi sunar. Akbank tüketicilerin in ihtiyaçlarının çeşit ve tutarlarına göre birçok kredi sunmaktadır. Akbank kredileri çeşidine göre faizleri ve vadeleri değişkenlik göstermektedir. Her kredi çeşidi için başvuru yöntemleri de değişebilir.

Akbank Kredi Çeşitleri

Akbank ın sunduğu bir çok kredi çeşidi bulunmaktadır. Ana başlıklar altında Akbank kredileri ;ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi diyebiliriz. Bu kredi çeşitleri bireysel kredi çeşitleridir. KOBİ ler için sunduğu kredi çeşitleri arasında, gönlüne göre öde kredisi, olduğunda öde kredisi, taşıt kredisi, konut-işyeri kredisi, ticari artıpara kredisi, dış ticaret kredisi, gayri nakdi krediler, KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği, yananı para kredileri, işlek kredi, spot kredi, tarım kredileri, nakit yönetimi kredileri, proje ve yatırım kredileri, leasing, iskonto/iştirak kredisi, KGF teminatlı kredi, Avrupa yatırım bankası kredisi bulunmaktadır.

Akbank bireysel kişilere kullandırdığı ihtiyaç kredisini %1,43 den başlayan faiz ve 48 ay vade vermektedir. Konut kredisi ise kendi içinde çeşitlenmektedir. Konut kredisi çeşitleri arasında  sabit faizli konut kredisi, indirimli konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, peşinatsız konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi, yeni evim konut kredisi, dönemsel ödemeli konut kredisi, balon ödemeli konut kredisi, artan ödemeli konut kredisi ye almaktadır. Konut kredilerinde faiz oranı %1.25 ten başlar ve vade ise 120 aya kadardır.

Akbank Kredi Başvuru Kanalları

Yukarıda paylaştığımız gibi Akbank’ın çok çeşitli kredi portföyü bulunmaktadır. Bu kredilere hangi yöntemlerle başvurabileceğimizi inceleyeceğiz. İlk olarak ihtiyacınıza göre kredi çeşidine ve tutarına karar vermelisiniz daha sonra Akbank ın internet sitesi üzerinden, mobil uygulamasından, telefon bankacılığı dan yada şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank’ın internet sitesi üzerinden yapacağınız başvuruda kredi tutarını, vade sayısını seçerek başvurabilirsiniz. Aynı zamanda almak istediğiniz tutar ve vadeye göre aylık ödemelerinizi hesaplayabileceğiniz bir hesaplama aracında mevcuttur. Böylelikle aylık ödeme durumunuza göre hesap yaparak başvurmak istediğiniz vade sayısına da karar verebilirsiniz.

Akbank Kredi Başvuru Aşamaları

Yaptığınız Akbank kredi başvurusu banka politikalarına değerlendirilecektir. Kredinizin onaylanmasını kredi notunuz, çalışma ve sigortalılık durumunuz gibi birçok faktör etkileyecektir. Bu faktörler le alakalı olumsuz bir durumunuz yoksa krediniz de problem çıkmayacaktır. Akbank ‘ın internet adresinden, mobilinden, şubesinden veya telefon bankacılığından yaptığınız başvuru ön onay aldığı taktirde sıra geliyor diğer aşamalar. Onay bilgisi aldıktan sonra yapmanız gereken sizden İstenen evrakları hazırlayarak bankaya gitmeniz. Bu evraklar;

  • Kimlik belgesi
  • Adres gösterir belge
  • Gelir belgesi : Ücretli çalışanlar için SGK dökümü, kamu çalışanı için gelir belgesi, emekliler için emekli maaşı belgesi, serbest meslek erbapları için vergi levhası, menkul geliri olanlar için faiz gelirini gösteren hesap dökümüdür.

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ