Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisi 2018

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisi 2018
  • 23.02.2018
  • 428 kez okundu

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisi 2018

Evlilik oldukça masraflı organizasyonları da beraberinde getirir. Söz, nişan, kına, düğün, alışveriş, fotoğraf çekimi, eşya alma ve balayı derken minimum 50 bin TL masraf çiftleri bekler. Bu aşamada evliliğe manevi olarak hazır ancak maddi olarak hazır olmayanların desteğine bankalar koşuyor. Evlilik kredisi adı altında verilen kredili ürünler pek çok çiftin rahatlıkla evlenmesini sağlıyor. Bunun yanında devlet destekli 4 yıl vadeli evlilik kredisi de pek çok gencin umutlarını yeşertti. %1 gibi minimum bir faiz oranı ile kullanılacak bu krediler tam 4 yıl vadelendiriliyorlar. Ancak bu krediyi kullanmak için bazı şartların yerinde olması gerekiyor.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları

Diğer bir ismi çeyiz hesabı olan bu devlet destekli 4 yıl vadeli evlilik kredileri için ilk olarak çeyiz hesabı açmak gerekiyor. 2016 yılından bu yana milyonlarca insan tarafından açılan bu hesaplara 3 yıl boyunca birikim sağlamak gerekiyor. Akbank, Denizbank, iş bankası ve QNB Finansbank olmak üzere pek çok banka çeyiz hesabı ile ilgili işlem sağlıyor. Devlet bu çeyiz hesabında biriken miktara göre 5 bin TL’ye kadar destek sağlıyor. Ayrıca bu hesaptan ve krediden yararlanmak için en az 27 yalında olmak gerekiyor.

www.kosgebkredisi.org/evlenlere-kredi-veren-bankalar/

Kredi Kampanyaları

Minimum 3 yıl çeyiz hesabında birikim yapan ve 25 bin TL gibi bir rakam biriktiren kişiler devletten 5 bin TL alabiliyor. Yani yüzde %20 oranında devlet desteği sağlanmış oluyor. Ancak kişiler devlet desteği yerine daha yüksek limitli evlilik kredisi almak ister ise bu aşamada 4 yıl vadeli evlilik kredileri devreye giriyor. 50 bin TL’ye kadar verilen bu krediler bankalar tarafından çok küçük oranlarda faizlendiriliyor.

Yüzde 1 Faiz Oranları İle

Garanti Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank, TEB, Kuveyt Türk Bankası, Halkbank gibi ileri gelen bankalar devlet desteği almak istemeyenlere özel %1 gibi düşük faizler ile kredi imkanı sağlıyor. Evlenecek çiftler beyaz eşya kredisi, düğün kredisi, çeyiz kredisi gibi isimlendirilen bu ürünlerden yararlanabiliyor. Birlikte çekilecek olan krediler için resmi olarak evlenmiş olmak şarttır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ