Kredibankan.com Hoşgeldiniz. -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

30 Bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi

30 Bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi
  • 03.02.2018
  • 2.222 kez okundu

30 Bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Yazımıza başlamadan önce bu kredi imkanı sadece esnafları kapsamamaktadır. 2018 yılı için genç girişimciler, hayvancılık veya çiftçilik ile uğraşanlar yada esnaflar için resmi gazete de yayınlanan 2018 30 bin TL faizsiz kredi imkanı devlet tarafından sağlanıyor.

Düzenleme çerçevesinde resmi gazete de yayınlanan 30 bin TL faizsiz kredi verilmesi haliyle bir çok kişiye umut ışığı olmuş durumda. Aslında bakıldığında düşük gibi görünen bu miktar işin daha da pekiştirilmesi, ufak tefek sıkıntıların giderilmesi ve biraz da olsa nefes almak adına güzel bir tutara benziyor.

Halkbank 30 Bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bu kredi türünü bakanlar kurulunun kararı ile devlet bankası olan Halkbank üstlenmiştir. Ayrıca Halkbank’ın yanı sıra Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi birlikleri de bu kredi için destek sağlamaktadırlar. Krediden yararlanmak isteyen genç girişimciler veya mevcut işini büyütmek isteyen bireyler öncelikle KOSGEB onay belgesiyle Halkbank’a başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sonucu kuracağınız iş türüne veya mevcut işinizin genel durumuna bakılır ve onay süreci başlar. Bilinmesi gereken her projeye kesinlikle bu kredi sağlanmıyor. Uygun şartları taşıyan kişiler sadece bu kredi türünden faydalanabilir.

Kredi onayı ile sadece işinizi kurmak veya mevcut işinizi büyütmenin yanı sıra personellere verilen ikramiye de bu paket türünden karşılanabilecek.

Esnaf ve Kobi için Faizsiz Kredi

Esnaf ve Sanatkarlar için hazırlanan 30 bin TL finansman kredi paketi için Esnaf ve Kefalet Kooperatiflerine başvurmanız gerekiyor. Günümüz şartlarında küçük esnaf ve sanatkarların durumları bir hayli zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve yüksek miktarlı yatırımlar ile küçük esnaf ve sanatkarların işleri giderek azalıyor. Tüm bunlar göz önüne geldiğinde esnafların ve sanatkarların toparlanabilmesi ve işlerini sürdürebilmesi adına faizsiz kredi imkanı sunuluyor.

Fakat bu kredi türünde şöyle bir husus mevcut. Daha önce herhangi bir bankadan yada Esnaf ve Kafalet üzerinden kredi desteği aldıysanız maalesef yeni bir kredi alabilmeniz mümkün değil. Çünkü mevcut olan kredi üzerine yeni bir kredi daha almanız durumunda, ödemelerin çok daha güç olacağını göz önünde bulunduran bankalar veya Esnaf ve Kefalet yeni kredi kullandırtıyor. Ancak aradan 1 yıl geçmesi şartıyla yeni kredi alabilmeniz mümkün.

Eğer Halkbank üzerinden 30 bin TL faizsiz kredi almışsanız bazı kesintiler yaşayacaksınız anlamına da geliyor. 500 TL değerinde yıllık komisyon ücreti, 300 TL değerinde bloke tutar ücreti, ipotek durumu varsa tapu için 250 TL ücret ve 450 TL ekspertiz ücreti alınmaktadır. Ücretler nakit olarak elden değil, kredi bedelini öderken taksitler halinde kesilir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mazlum Hak dedi ki:

    küçük bir işletme sahibiyim 30 bin tl faizsiz esnaf kredisi için müraacat ettim fakat olumsuz sonuç aldım yardımlarınızı bekliyorum

    1. Kerem dedi ki:

      Zaten biz esnaflara çıkmaz durumu iyi olana çıkar yazıyı okuduysanız Bankalarda ki kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor diye yazıyor zaten yüksek olsa direk bankadan kendiniz çekersiniz hiç icralık dosyanız olmucak ipotek edebileceğiniz taşınmazınızın olması lazım bu şartlar sizde varsa bankaya gidin uygun faizle kendiniz çekin böyle saçmalıkla uğraşmayın

YORUM YAZ